Gayrimenkul Değerlemede Modern Sistem

Piyasalarda işleyişlere daha doğru bir yol kazandırmak için; kamulaştırma, toplulaştırma ve imar uygulamalarına yeni ve modern bir bakış açısıyla değerleme sistemi geliyor.

30 October 2018
Gayrimenkul Değerlemede Modern Sistem 2019 yılında İnşaat ve Gayrimenkul sektöründe iyileştirmeler yapılması planlamalar arasında. Yeni ve modern değerleme sistemiyle piyasalarda işlemler daha sağlıklı işleyecek. Hükümetin programı içerisinde olan sistem kamulaştırma, toplulaştırma ve imar uygulamalarına yeni soluk kazandıracak.

Yeni sistemde İmar planı izleme, değerlendirme ve denetim sistemi kurulacak ve imar yapımının bütün süreçleri mevzuata uygun olarak etkin bir şekilde denetlenecek. Uygulamaların geliştirilmesi ve yaygınlaştırılması için ise bölgelerin koşullarına göre yeni yöntemler geliştirilecek. Mimari bakımdan ise özgün özelliklere sahip bölgelere özel planlama ve yapılaşma kurallarının geliştirilmesi desteklenecek.

GÜVENİLİR VE SAĞLIKLI BİR ALT YAPI KURULUYOR

Kentsel Dönüşüm kapsamında öncelikle afet riski taşıyanlar; sosyal, ekonomik ve çevresel etmenler göz önüne alınarak yenilenecek veya kaliteli yaşama uygun bir şekilde güçlendirilecek. Bu doğrultuda risk analizleri yapılarak ülke çapında önceliklendirmeler yapılacak ve yeni stratejiler geliştirilecek.

Yeni Gayrimenkul Değerleme Sistemi, ayrıca konut piyasasında arz – talep dengesinin sağlıklı bir şekilde kurulabilmesi için analiz çalışmaları yapılacak. Bu çalışmalarla kapsamlı, güvenilir, düzenli bir alt yapı oluşturulması hedefleniyor. Özellikle kentsel dönüşüm projelerinde vatandaşların da beklenti ve ihtiyaçlarını karşılayacak bir değerleme sistemi, katılımları da arttıracağı görüşünü kuvvetlendiriyor.

Ayrıca kentsel dönüşüm uygulamaları kapsamında tarihi ve geleneksel kent merkezlerinin de canlandırılması için yerel yönetimlere destek verilmesi sistemin amaçları arasında bulunuyor. Sistem, çevre mevzuatı, mahalli idarelerin hizmet standartları gibi konularda da iyileştirmeleri amaçlıyor.


HABER İLE İLGİLİ YORUMLAR


henüz yorum yok

Öne Çıkan Konut Projeleri


Tüm Türkiye’de en çok tercih edilen konut projelerini burada bulabilirsiniz.

İstanbul, Beylikdüzü

Keleşoğlu Holding

395.000 - 792.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Sancaktepe

Sur Yapı

385.000 - 837.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

Ankara, Etimesgut

Söğüt İnşaat

283.000 - 634.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Sancaktepe

Halk GYO

490.000 - 888.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Beylikdüzü

Mutlu inşaat

200.000 - 734.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

Konya, Meram

Torkam inşaat

315.000 - 1.000.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Beylikdüzü

Gül Proje

253.470 - 903.119 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Başakşehir

İntaya

595.000 - 998.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum