Gayrimenkul satışları online ortamda sürdürülüyor

Koronavirüs salgını nedeniyle gayrimenkul satın işlemleri online ortama geçti.

13 May 2020
Gayrimenkul satışları online ortamda sürdürülüyor Tüm dünyayı olduğu gibi ülkemizi de etkisi altına alana koronavirüs salgını nedeniyle birçok sektörün dinamiklerinde değişiklikler görüldü. Bu dönemde gayrimenkul sektöründe ise sanal gezintiler öne çıkarken satın alma işlemleri online platforma kaydı. Sektörde faaliyet gösteren şirketler ise yeni döneme geçişte kolay uyum sağladı.

Türkiye iç pazarında Mart ayından beri uygulanan gayrimenkullere fiziksel ziyaret yerine sanal gezinti ve online satın alma işlemleri, yabancı yatırımcılara da sunulmaya başlandı.

AVRUPA'DAN YOĞUN TALEP

Yabancı yatırımcıların bu yıl İstanbul'dan sonra en çok tercih ettiği şehir olan Antalya'da faaliyet gösteren Antalya Homes'un Yönetim Kurulu Başkanı ve Gayrimenkul Yurt Dışı Tanıtım Derneği'nin (GİGDER) Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Bayram Tekçe, gayrimenkulde dijital satış dönemine ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Koronavirüs salgınından sonra yeni döneme adapte olarak Türkiye'de konut yatırımı yapmak isteyenler için inovatif çözümleri devreye soktuklarını belirten Tekçe, "TeleProperty yöntemiyle satın alınmak istenen konutların tapu bilgileri, kat planları, fiyat ve stok listeleri, mülkün yasal izinleri gibi tüm detayları müşterimize iletiyoruz. Sonrasında mülkleri sanal tur ile gezdiriyoruz. Tur esnasında ev ile ilgili tüm soruları cevaplıyoruz. Alternatif mülkler arasında bir seçim yapıldığında ise alıcı adına, satıcı ile görüşüp nihai fiyat ve satın alma şartlarını belirliyoruz. Şartlar ve ödeme sözleşme ile güvence altına alınıyor" şeklinde konuştu.

Sözleşme de dahil tüm işlemleri online olarak yaptıklarını ifade eden Tekçe, "Bünyemizde bulunan Antalya Homes, İstanbul Homes, Trabzon Homes ve Bursa Homes markaları ile son bir ayda bu yolla Türkiye’deki 12 mülkün satışını Almanya, İsveç ve İngiltere vatandaşlarına gerçekleştirdik" diye konuştu.


HABER İLE İLGİLİ YORUMLAR


henüz yorum yok

Öne Çıkan Konut Projeleri


Tüm Türkiye’de en çok tercih edilen konut projelerini burada bulabilirsiniz.

İstanbul, Beylikdüzü

Keleşoğlu Holding

395.000 - 792.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Sancaktepe

Sur Yapı

385.000 - 837.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

Ankara, Etimesgut

Söğüt İnşaat

283.000 - 634.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Sancaktepe

Halk GYO

490.000 - 888.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Beylikdüzü

Mutlu inşaat

200.000 - 734.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

Konya, Meram

Torkam inşaat

315.000 - 1.000.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Beylikdüzü

Gül Proje

253.470 - 903.119 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Başakşehir

İntaya

595.000 - 998.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum