Gayrimenkul Sektörünün Ticari Hacmi 700 Milyar Dolar Olacak

Ticari gayrimenkule yapılan yatırım, işlem hacimlerini de doğrudan etkileyerek sektörün ticari hacmini 700 milyar dolara yükseltti.

23 Temmuz 2014
Gayrimenkul Sektörünün Ticari Hacmi 700 Milyar Dolar Olacak

Ticari gayrimenkule yapılan yatırım, işlem hacimlerini de doğrudan etkileyerek sektörün ticari hacmini 700 milyar dolara yükseltti.

Düzenleyen: Tugay TOPÇU / Yeniemlak.com

2014’ün ilk yarısında ticari gayrimenkule yönelik artan yatırım iştahı, dünyanın büyük bir bölümünde işlem hacimlerinin artmasında lokomotif görevi yaptı.

Böylece doğrudan ticari gayrimenkul işlemleri, geçen yılın aynı dönemine kıyasla yüzde 27’lik bir artış sağlayarak 294 milyar dolara ulaştı.

700 MİLYAR DOLARA ÇIKARDI

Amerika ve Avrupa’da beklentilerden daha iyi bir performans gösterilmiş olması ve Asya Pasifik Bölgesi’ndeki istikrarlı işlem hacmi nedeniyle JLL Uluslararası Sermaye Grubu, tüm yıl için işlem hacmi tahminini 650 milyar dolardan 700 milyar dolara çıkardı.

AVRUPA'DA YÜZDE 34 ARTTI

Küresel işlemlerin hacmindeki en büyük büyüme, 2014 yılının ilk yarısında bir önceki yıla oranla yüzde 43 artış gösteren Amerika kıtasında gerçekleşti. İlk yarıya ilişkin işlemler Avrupa’da yüzde 34 arttı.

YÜZDE 50'NİN ÜZERİNDE ARTIŞ

Güney Avrupa, Benelüks ülkeleri ile Orta ve Doğu Avrupa’nın tümünde, 2013’ün ilk yarısına kıyasla yüzde 50’nin üzerinde artış kaydedildi.

TÜRKİYE'NİN PAYI AZ

JLL Türkiye Sermaye Piyasaları Direktörü İdil Hamzadi, “Küresel ticari gayrimenkul piyasaları zirve bir dönem yaşarken Türkiye bu pastadan çok az bir pay alıyor. Ancak, Türkiye’nin potansiyeli ve yatırım yapılabilir gayrimenkullerin sayısının artmasıyla küresel sermayenin 2015 yılından itibaren tekrar Türkiye’ye yönelmesini bekliyoruz” dedi.HABER İLE İLGİLİ YORUMLAR


henüz yorum yok

Öne Çıkan Konut Projeleri


Tüm Türkiye’de en çok tercih edilen konut projelerini burada bulabilirsiniz.

  • Dumankaya inşaat
  • Babacan Yapı
  • Eroğlu Gayrimenkul
  • Başarır inşaat
  • Ege Yapı
  • Mesa Mesken
  • Ağaoğlu inşaat