• Emlak Haberleri
  • Gayrimenkul Uzmanı Akbayır: Gayrimenkul alırken arazinin bölgesi araştırılmalı

Gayrimenkul Uzmanı Akbayır: Gayrimenkul alırken arazinin bölgesi araştırılmalı

Klas Arsa Ofisi Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Alperen Akbayır, gayrimenkul alınırken dikkat edilmesi gereken önemli noktalarla hakkında açıklamalarda bulundu.

28 September 2017
Gayrimenkul Uzmanı Akbayır: Gayrimenkul alırken arazinin bölgesi araştırılmalı Gayrimenkul alınırken noter ve muhtar senetli tapuların kanun nezdinde geçerliliği olmadığını dile getiren Klas Arsa Ofisi Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Alperen Akbayır, gayrimenkul alınırken arazinin olduğu bölgede çok ciddi araştırmaların yapılması gerektiğini söyledi.

Gayrimenkul alırken gayrimenkulün üzerinde haciz, yüksek gerilim hattı ya da dere kenarı olup olmadığına özellikle dikkat edilmesi gerektiğini vurgulayan Akbayır, "Arazinin olduğu bölgede çok ciddi bir şekilde araştırma yapılmalı. O bölgedeki yenilikler ve gelişmeler tamamıyla öğrenilmeli. Yaşanılan şehre göre bu şehrin en çok rağbet gören yerleri maddi duruma göre seçilmelidir. Şuan için Arsa alımları noktasında en avantajlı yerlerin başında Silivri bölgesi gelmekte nedeni ise Silivri bölgesi İstanbul’un Avrupa’dan gelişte ilk bölgesi ve bunun yanında Çerkezköy, Çorlu ve Değirmenköy sanayilerinin çok yakın olduğu bir bölge. İşte bu durum burada ki gelişmelerin ne denli büyük olduğunu göstermektedir. Öte yandan Silivri İstanbul’un bir ilçesidir yani alınan yer İstanbul tapulu ve doğa ile iç içe bunun yanı sıra iş imkânlarını da içinde barındıran bir bölgedir" ifadelerini kullandı.

“YATIRIMCISINA EN FAZLA KAZANDIRAN YATIRIM ARSA”

İstanbul’un artık kabına sığmadığını aktaran Akbayır, "Aslında kentsel dönüşümünde dinamiklerinden biri olarak görülüyor arsa yokluğu. İstanbul’da yeni bir havalimanı ile artık Silivri, Çerkezköy ve Çorlu taraflarında yeni şehirler kuruluyor. Yatırımcılar nereden nasıl arsa alacakları konusunda çok akıllıca düşünüp karar vermeleri gerekiyor. Yatırım denildiğinde akla konut geliyor olabilir yalnız konutun ötesinde gayrimenkulde çok farklı enstrümanlar var bunlar içerisinde de yatırımcısına en fazla kazandıran ise arsa yatırımıdır" diye konuştu.

İHAHABER İLE İLGİLİ YORUMLAR


henüz yorum yok

Öne Çıkan Konut Projeleri


Tüm Türkiye’de en çok tercih edilen konut projelerini burada bulabilirsiniz.

İstanbul, Beylikdüzü

Keleşoğlu Holding

395.000 - 792.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Sancaktepe

Sur Yapı

385.000 - 837.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

Ankara, Etimesgut

Söğüt İnşaat

283.000 - 634.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Sancaktepe

Halk GYO

490.000 - 888.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Beylikdüzü

Mutlu inşaat

200.000 - 734.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

Konya, Meram

Torkam inşaat

315.000 - 1.000.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Beylikdüzü

Gül Proje

253.470 - 903.119 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Başakşehir

İntaya

595.000 - 998.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum