• Galeriler
  • Gayrimenkul Yatırımı Yapana Vatandaşlık!

Gayrimenkul Yatırımı Yapana Vatandaşlık!

Dünya üzerinde vatandaşlık hakkını maddi gelire çeviren bazı ülkeler bulunuyor. İşte ev alana, yatırım yapana vatandaşlık veren ülkeler...

15 Temmuz 2015
Gayrimenkul Yatırımı Yapana Vatandaşlık!

Dünya üzerinde vatandaşlık hakkını maddi gelire çeviren bazı ülkeler bulunuyor. İşte yatırım yapana vatandaşlık veren ülkeler...

Dünyanın dört bir yanında ekonomik kriz sürecinde olan birçok ülke var. Ülkeler vatandaşlık veya oturum izni satarak bu durumdan kurtulmayı planlıyor.

Borç batağında olan Avrupa ülkeleri çareyi, dış yatırımcılara istihdam sağlamaları ve gayrimenkul edinmeleri için teşvikte buldu. Avrupa, Asya, Afrika ve hatta Amerika'da bile parayla yatırım yaparak vatandaşlık veya oturma izni alınabiliyor.

Yatırım aracı olarak ev almak ülkeden ülkeye değişen bir durum olduğu için dikkatli incelenmeli. İşte oturum izni ve vatandaşlık almak isteyenler için bazı ükelerin istediği koşullar...

ABD

abd

ABD'de 1 milyon dolar sermayeli şirket açan ve hükümetin belirlediği bölgelerde 500 bin dolar civarında yatırım yapan girişimcilere sessiz sedasız oturma izni veriliyor. 5 yıldan sonra ise vatandaşlık hakkı tanınıyor.

KANADA

kanada

Kanada'da; 400 bin dolar yatırım yapıp banka hesabında 800 bin dolar bulunduranlara oturum sonrası vatandaşlık hakkı veriliyor.

İNGİLTERE

ingiltere

5 yıl içinde İngiltere sınırları içinde 1 milyon sterlin yatırım yapanlar vatandaşlık alabiliyor.

LETONYA

Letonya-Riga-Old-Town

Letonya'da ise bu durum biraz farklı. Letonya vatandaşlığı için kırsal kesimden 71 bin dolara ev alınabilir. Ancak Kırsal kesimde değil de şehrin içinde oturmak istiyorsanız o zaman 143 bin doları gözden çıkarmanız gerekiyor.

İSPANYA

ispanya

İspanya'da krizden nasibini alan ülkelerden. Ekonomik sıkıntı ve işsizlikle mücadele eden ülkede, 160 bin euro değerinde konut veya gayrimenkul alındığında oturma izni, vatandaşlık ve diğer Avrupa ülkelerinde serbestçe dolaşma imkanı sunuluyor.

MAKEDONYA

Ohrid-Kaleden-21-1024x768

Ensonhaber.com'da yer alan habere göre; Makedonya'nın amacı ise tamamen yabancı yatırımcı çekmek. Makedonya'dan 40 bin euro değerinde gayrimenkul yatırımı yapan kişiler 1 yıllık oturma izni almaya hak kazanıyorlar.HABER İLE İLGİLİ YORUMLAR


henüz yorum yok

GÜNDEM HABERLERİ


Ivanka Trump'ın 20 Milyon TL'lik Yeni Evi

Ivanka Trump'ın 20 Milyon TL'lik Yeni Evi

Ivanka Trump eşi ve üç çocuğuyla birlikte Washington'a taşınıyor. İşte Ivanka Trump'ın yeni evi...

04 Ocak 2017


Su Kulesini Rezidansa Dönüştürdüler

Su Kulesini Rezidansa Dönüştürdüler

Mike Thomas ve mimar kızı İngiltere'deki metruk bir su kulesini 300 bin dolar harcayarak 3 odalı bir

13 Aralık 2016


Öne Çıkan Konut Projeleri


Tüm Türkiye’de en çok tercih edilen konut projelerini burada bulabilirsiniz.

  • Dumankaya inşaat
  • Babacan Yapı
  • Eroğlu Gayrimenkul
  • Başarır inşaat
  • Ege Yapı
  • Mesa Mesken
  • Ağaoğlu inşaat