Gayrimenkul Yatırımı Kazandırıyor

Son 10 yılda Türkiye’nin ekonomik büyümesine olumlu katkıda bulunan gayrimenkul sektörü yatırımcısına kazandırmayı sürdürüyor.

18 Haziran 2015
Gayrimenkul Yatırımı Kazandırıyor

Son 10 yılda Türkiye’nin ekonomik büyümesine olumlu katkıda bulunan gayrimenkul sektörü yatırımcısına kazandırmayı sürdürüyor.

ERA Türkiye Koordinatörü Mustafa Baygan, ''REIDIN verilerinde ‘Konut Fiyatları ve Finansal Yatırım Araçları Getiri Değişimleri’ne baktığımızda gayrimenkul sektörünün, diğer yatırım araçlarına oranla daha fazla kazandırdığını görüyoruz'' dedi.

ERA Türkiye Koordinatörü Mustafa Baygan, gayrimenkul sektörünün referans bilgi kaynağı olarak görülen REIDIN’in ‘Konut Fiyatları ve Finansal Yatırım Araçları Getiri Değişimleri’ endeksi verilerini yorumladı.

EN FAZLA GETİRİ ARTIŞI KONUT FİYATLARINDA

Mustafa Baygan, “Son 1 yılda yatırımcısına en fazla getiriyi sağlayan sektörün gayrimenkul sektörü olduğunu görüyoruz. REIDIN’in verilerine göre konut satış fiyatları endeksi son 1 yılda yüzde 17 artış gösterdi. Dolar ve Euro’nun getirisi son 1 yılda yüzde 10 artmış. Altın ise yatırımcısına yine son 1 yıl içinde yüzde 5 kazandırmış. Bu da, gayrimenkule yatırım yapan bir kişinin, son 1 yılda, diğer yatırım araçlarına göre daha fazla kazandığını gösteriyor” dedi.

BÜYÜMEYİ TETİKLİYOR

HT Emlak'ta yer alan habere göre, inşaat sektörünün ekonomik büyümeye ve istihdama da katkı yaptığını ifade eden Baygan sözlerini şöyle sürdürdü:

''İnşaat sektörünün toplam istihdamdaki payı son 10 yıldır artarak devam ediyor. Toplam istihdamda hizmet sektörü yüzde 50’lik payını korurken bunu yüzde 24 ile tarım, yüzde 19 ile sanayi ve yüzde 7 ile inşaat sektörü takip ediyor. Artan bu istihdam ile birlikte, inşaat sektörünün son üç yıldır ekonomiye yüzde 5-6 civarında büyüme katkısı olduğu görülüyor. Türkiye’nin toplam büyüme rakamlarına bakıldığında sektörün ülkemiz için en önemli ekonomik dinamiklerden bir tanesi haline gelmesi, ülkemizin büyümesine de direk katkılar sağlıyor. Gerek istihdam gerekse GSYH‘ya katkısı, sektörü ülke ekonomisindeki en önemli aktörlerden biri haline getirdi. Bu paralelde önemini her geçen gün arttıran İnşaat sektörünün sunmuş olduğu arzın hızlı bir şekilde talep ile buluşabilme gereksinimi de önem kazandı. Nitelikli gayrimenkul pazarlama sektöründe nitelikli iş ortakları ile yapılanan ERA Türkiye ofisleri olarak sektörün kodlarını ve gelişimini dikkatle takip ediyoruz ve yorumluyoruz. Bu bilgi ve donanımı ofislerimizin ve nihai tüketicimizin gayrimenkul seçimi gibi önemli bir konuda uzmanlaşmasına ve kaliteli hizmet vermesine aktaracak şekilde değerlendiriyoruz. Önümüzdeki süreç global markaların her sektörde uzmanlıkları oranında başarılı olacakları dinamikleri içereceğinden Biz ERA Türkiye olarak bu sürece şimdiden hazırız''HABER İLE İLGİLİ YORUMLAR


henüz yorum yok

GÜNDEM HABERLERİ


Kira Gelir Vergisi’nin son taksitini ödemek için son tarih 31 Temmuz

Kira Gelir Vergisi’nin son taksitini ödemek için son tarih 31 Temmuz

İş yeri ve konutlarından kira geliri elde eden vatandaşlar, “Kira Geliri Vergisi” ikinci taksitini 3

17 Temmuz 2017


Emlak Vergisi Rayiç Değerleri Belirlendi

Emlak Vergisi Rayiç Değerleri Belirlendi

2018 yılının Emlak Vergisi Rayiç değerleri tüm iller için yeniden belirlendi.

14 Temmuz 2017


Öne Çıkan Konut Projeleri


Tüm Türkiye’de en çok tercih edilen konut projelerini burada bulabilirsiniz.

  • Dumankaya inşaat
  • Babacan Yapı
  • Eroğlu Gayrimenkul
  • Başarır inşaat
  • Ege Yapı
  • Mesa Mesken
  • Ağaoğlu inşaat