Gaziantep Belediyesi’nden Yeni Konut Projesi

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi, kentte söz konusu olan konut açığını kapatmak için 50 bin dairelik yeni bir proje tanıttı.

07 Mayıs 2015
Gaziantep Belediyesi’nden Yeni Konut Projesi

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi, kentte söz konusu olan konut açığını kapatmak için 50 bin dairelik yeni bir proje tanıttı.

Gaziantep Beldiyesi'nden Yeni Konut Projesi

Güney Doğu Anadolu bölgesinin sanayisiyle öne çıkan kentlerinden Gaziantep, dış göç almasıyla birlikte 2 milyona yaklaşan nüfusuyla bir konut ihtiyacı yaşamaya başlamıştır. Bu ihtiyacı gören Gaziantep Büyükşehir Belediyesi başkanı Fatma Şahin, bu konuda gerekli mercilerle iletişime geçerek çalışmalara hız vermiş ve dar gelirli vatandaşların konut sıkıntılarını çözmek için faaliyetleri hızlandırmıştır.

Üretim Üssüne Destek

Gaziantep'te yoğun bir iş gücü nüfusu olduğunu belirten ve kentin bir üretim üssü olduğunu söyleyen Şahin, "Kentimizi diğer kentlerden farklı kılan muhteşem bir başarı hikayesi var. Biz her gün bu kadar kişiyi şehrin bir başından bir başına taşıyoruz. Sürdürülebilir bir şehircilik ve kalkınma anlayışı bu olamaz. Biz ilk başta dedik ki bu üretim üssünün yanına yeni bir yaşam alanı oluşturalım" dedi.

Satın Alma Gücünü Artıracak

Konut dağıtımının adaletli bir şekilde gerçekleştirileceğini açıklayan Şahin, arz ve talebin de göz önünde bulundurulacağının altını çizdi. Dairelerin gelir düzeyine göre verileceğini özellikle belirten Şahin, "Asgari ücret olabilir, esnaf olabilir, orta grup, daha az gelir, daha üst gelir grubuyla ilgili daha fazla arz talebi dengeleyecek fiyatları aşağı çekecek bir konut politikası" dedi.

Kiralar Düşecek

Gaziantep şehrinin Geneyik, Burç, Karakuyu, Yalnızbağ bölgelerinde ve Organize Sanayi Bölgesi (OSB)'nin kesişim alanları yakınında hayata geçirilecek projenin TOKİ ile birlikte oluşturulacağı belirtiliyor. Toplam 5 milyon 500 bin metrekarelik bir arsaya yapılacağı belirtilen konutların OSB yakınındaki çevrede çalışan işçilerin yanı sıra Uydukent ve diğer bölgelerde vatandaşların ihtiyacının karşılanması amacı ile yapılacağı bildiriliyor. Konut projesiyle birlikte şehirdeki satın alınacak dairelerin ve kira fiyatlarının da aşağı çekilmesi hedefleniyor.HABER İLE İLGİLİ YORUMLAR


henüz yorum yok

GÜNDEM HABERLERİ


Kocaeli Defterdarlığı, Gebze ve Başiskele’de 3 arsa satacak

Kocaeli Defterdarlığı, Gebze ve Başiskele’de 3 arsa satacak

Kocaeli Defterdarlığı Milli Emlak Dairesi Başkanlığı İzmit Emlak Müdürlüğü ve Gebze Emlak Müdürlüğü,

23 Ekim 2017


Tüm konutlar deprem sigortalı oluyor

Tüm konutlar deprem sigortalı oluyor

Ekonomiden sorumlu Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, yaptığı açıklamada Türkiye'deki tüm konut ve b

22 Ekim 2017


Öne Çıkan Konut Projeleri


Tüm Türkiye’de en çok tercih edilen konut projelerini burada bulabilirsiniz.