Gaziantep Turistik Çarşısı Yeniden Yapılandırılıyor

26 Ekim 2015
PAYLAŞ
Gaziantep Turistik Çarşısı Yeniden Yapılandırılıyor

2000 yılında hizmete açılan Gaziantep turistik çarşı yeniden yapılandırılıyor...

2000 yılında açılan ve Yabancı Damat dizisinin bazı bölümlerinin çekildiği Gaziantep turistik çarşısı eski ilgisini kaybetmesi üzerine yeniden yapılandırılıyor. Az ilgi sebebiyle bazı esnaflar dükkanlarını kapattı. Gaziantep turistik çarşısı yenileme çalışmaları ve kampanyalı fiyatlarla yeniden eski günlerine döndürülmeye çalışılıyor.

Turistik Çarşı Başkanı Bahattin Durucu, “Turistik çarşının içinde bulunan 30-40 boş dükkan için bir kampanya başlatarak dükkanların çoğunu çalıştırmak üzere olan insanlara ücretsiz verdik. Bir çoğunu da Suriyeli vatandaşlara kiralık olarak verdik. Şuan 30-40 dükkandan sadece 3 tane boş dükkan kaldı. İlerleyen günlerde kiralık veya satılık olarak bu dükkanları da verebileceğimizi düşünüyorum" dedi.

Açıklamalarına devam eden Durucu, "2014 yılında göreve geldiklerinde çarşı içerisinde bulunan her türlü şeyi elden geçirdik. Mescidimizi yeniden dizayn ettik. Elektrik odasını paslanmış, kullanılmaz haldeyken, tekrardan düzenledik. Çarşının 1 Nolu kapısının önü yeniden onardık. dizaynımız devam ediyor” dedi.


"Gaziantep Turistik Çarşısı Yeniden Yapılandırılıyor" haberine ait yorum yok

Yorum Yap