Gaziantep Yavuzeli Yenileme Çalışmaları Sürüyor!

Gaziantep Yavuzeli'deki en yeni konut projeleri hakkında ve emlak sektöründeki son gelişmelere dair haberleri incelemek için tıklayınız.

29 Eylül 2015
Gaziantep Yavuzeli Yenileme Çalışmaları Sürüyor!

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi ekipleri, merkezin yanı sıra ilçe ve köylerde de yenileme çalışmalarını sürdürüyor...

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi'nden yapılan açıklamaya göre, Yavuzeli ilçesinin tüm alt ve üstyapı çalışmalarını yenileyen Büyükşehir Belediyesi ekipleri cami, Kur’an Kursu, taziye evleri ile oyun park alanı yapımlarını ise tamamlıyor. Yol, asfalt ve kanalizasyon çalışmalarına devam eden ekipler, ilçeye Yavuzeli Parkı’nı yaparken, 3 taziye evi inşa etti. İlçe merkezinin yanı sıra ilçeye bağlı köylerde de yol, sathi kaplama, kanalizasyon ve su arama çalışmalarını sürdüren ekip, aynı zamanda yol açma ve okul tamiri ve bakımını da gerçekleştiriyor.

Yol ve asfalt çalışmaları kapsamında Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Daire Başkanlığı ekipleri ilçe, belde ve köylerinde 9 bin 572 ton asfalt yama çalışması gerçekleştirdi. Köy ve mahalle yollarında sathi kaplama çalışmaları kapsamında 49 bin 190 metre kare alana ise kilit taşı döşendi. Su arama çalışmalarını yürüten ve bu kapsamda Süleyman Obası, Ballık ve Kasaba mahallelerinde yeni sondaj kuyuları açan GASKi ekipleri ise ilçe genelinde 25 bin 790 metre içmesuyu hattı döşemesi ile içme suyu depoları tadilatını yürütüyor. GASKİ ekipleri, tarafından Yavuzeli ilçesine 25 bin 397 metre kanalizasyon hattı döşendi.

Belediye bünyesindeki GASMEK’de ilçe halkına hizmet vermeye devam ediyor. Merkezde mesleki eğitim kurslarının yanı sıra sınava hazırlanan öğrencilere TEOG dersleri de veriliyor. İlçe, belde ve köylerinde arazi yolu açma ile köprü dolgu çalışmaları ile çevre düzenlemesi de yapan ekipler, buralarda yol tesviyesi, kilit taşı döşemesi, duvar örmesi, çim ve ağaç dikimi, yol çalışması, çocuk oyun grupları, spor alanları, altyapı çalışması gibi hizmetlerini de sürdürüyor. İHAHABER İLE İLGİLİ YORUMLAR


henüz yorum yok

GÜNDEM HABERLERİ


Ordu'ya Yeni Spor Tesisi Geliyor!

Ordu'ya Yeni Spor Tesisi Geliyor!

Ordu'nun Altınordu ilçesi Karşıyaka mahallesine yeni bir spor tesisi inşa ediliyor...

24 Nisan 2017


Niğde'ye AVM Geliyor!

Niğde'ye AVM Geliyor!

Niğde Belediye Başkanı Faruk Akdoğan, Niğdeliler AVM müjdesi verdi...

24 Nisan 2017


Öne Çıkan Konut Projeleri


Tüm Türkiye’de en çok tercih edilen konut projelerini burada bulabilirsiniz.