Gaziantep’te Ofis Anlayışı Değişiyor

23 Aralık 2015
PAYLAŞ
Gaziantep’te Ofis Anlayışı Değişiyor

Gaziantep'te önümüzdeki dönemlerde ofise olan talep giderek artacak ve bölgedeki ofis anlayışı değişecek...

EVA Gayrimenkul Değerleme'nin Gaziantep'te yaptığı araştırmaya göre bölgedeki ofis anlayışı İstanbul'daki ofis anlayışına göre farklılık gösteriyor. İstanbul'daki çok katlı plaza ve ofis blokların aksine Gaziantep'te iş hanları, alçak katlı küçük müstakil binalar, cadde üzerine yer alan mevcut binaların zemin katları kullanıyor. Gaziantep'te mevcut ofislerin şehir merkezinde yer aldığı, il genelinde ise ofislerin az sayıda olduğu da araştırmada göze çarpan bir başka detay olarak karşımıza çıkıyor.

EVA Gayrimenkul Değerleme Genel Müdürü Cansel Turgut Yazıcı, il genelinde merkezin dışındaki bölgelerde ofis alanlarına ihtiyaç duyabilecek bir kitle olmadığını, bölge dinamikleri açısından kurumların ofis katları ya da binalarını tercih etmediklerini bu yüzden dolayı ofis sektörünün bu yönde gelişmediğini açıkladı. Yazıcı, önümüzdeki dönemlerde bölgede ofise duyulan ihtiyacın artacağını ve sektörün bu yönde gelişeceğini söyledi.

Yazıcı, "Şehir merkezinde dairelerin ve zemin katlardaki ticari alanların dönüşümü ile elde edilen ofislerin metrekare birim fiyatları 2.500 ila 4.500 TL arasında değişirken, aylık kira değerleri ise 2.500 TL ile 4.000 TL arasında değişiyor." dedi.


"Gaziantep’te Ofis Anlayışı Değişiyor" haberine ait yorum yok

Yorum Yap