Gaziosmanpaşa’daki Kentsel Dönüşüm Masaya Yatırıldı

İstanbul Gaziosmanpaşa'deki en yeni konut projeleri hakkında ve emlak sektöründeki son gelişmelere dair haberleri incelemek için tıklayınız.

15 Ağustos 2014
Gaziosmanpaşa’daki Kentsel Dönüşüm Masaya Yatırıldı

Kentsel dönüşümün hızla ilerlediği bölgelerden Gaziosmanpaşa'da mühendis, mimar ve şehir plancıları olmak üzere 64 firmanın temsilcileri bir araya geldi.

Gaziosmanpaşa Belediye Başkanı Hasan Tahsin Usta’nın, ilçede bulunan mühendisler, mimarlar ve şehir plancıları olmak üzere 64 firmanın temsilcileriyle gerçekleştirdiği istişare toplantısında kentsel dönüşüm çalışmaları masaya yatırıldı.

Gaziosmanpaşa Belediye Başkan Hasan Tahsin Usta, ilçede bulunan mühendisler, mimarlar ve şehir plancılarını yemekli toplantıda bir araya getirdi. Belediye binasında düzenlenen toplantıda Başkan Yardımcıları Ahmet Bülbül ve Av. Beşir Açıkça ve 64 firmanın temsilcilileri hazır bulundu.Katılımcılara seslenen Başkan Hasan Tahsin Usta, amaçlarının ortak kanaatleri ve ihtiyaçları tespit etmek olduğunu söyledi. İlçede faaliyet gösteren teknik kadro ile birlikte Gaziosmanpaşa’nın geleceğinin oluşturmayı hedeflediklerini belirten Başkan Usta, toplantıya katılanlara teşekkürlerini iletti.

Gaziosmanpaşa’yı ilçe halkıyla birlikte yönettiklerini belirten Başkan Usta, şunları söyledi:

İster bize oy versin ister vermesin ilçemizdeki mühendis ve mimar arkadaşlarımızla buluşma amacımız teknik perspektiften ortak bir bakış açısı oluşturmaktır. İlçemiz 1173 hektarlık alana kurulu durumda. Bununla birlikte yapı stoğu yoğunluğu bakımından İstanbul’un 2’inci en büyük ilçesi. Kentsel Dönüşüm çalışmaları 2-3 yıl önce başladı. İlçemizin yüzde 40’ı kentsel dönüşüm kapsamına alındı.”Kentsel Dönüşüm çalışmalarında çeşitli zorluklarla karşılaştıklarını kaydeden Başkan Usta, buna karşın yoğun bir şekilde hazırlıklarını sürdürdüklerini belirterek, “Norman Foster firmasına yaptırdığımız ‘Master Plan’ çalışmamız çok yakında bitecek. ‘Master Plan’ çalışmamız daha önce başlatılan planlama çalışmaları ile uyumlu bir şekilde devam ediyor. Bir yandan da vatandaşlarımızla uzlaşma görüşmelerimiz sürüyor. Burada sizden olumlu olumsuz bütün eleştirilerinizi ve önerilerinizi almak istiyoruz

“MÜHENDİS BAŞKANIMIZDAN BEKLENTİMİZ BÜYÜK”

Başkan Usta’nın konuşmasından sonra söz alan mimar ve mühendisler ise, Başkan Hasan Tahsin Usta’nın mühendis olmasından dolayı Gaziosmanpaşalıların kendisinden büyük bir beklentisi olduğunu ifade etti. Katılımcılar özellikle ruhsat alımı, riskli yapıların tespiti, imara kapalı alanların açılması ile Kentsel Dönüşüm çalışmalarında bir önceki dönemde karşılaştıkları zorluklar hakkında da bilgi verdi.HABER İLE İLGİLİ YORUMLAR


henüz yorum yok

GÜNDEM HABERLERİ


Vadişehir cadde dükkânları yarın satışa çıkıyor

Vadişehir cadde dükkânları yarın satışa çıkıyor

Başakşehir’de inşa edilen Vadişehir projesindeki cadde dükkânları yarın (23 Eylül 2017) yapılacak ih

22 Eylül 2017


Fiera Vista Bodrum projesinde 1 Milyon TL’ye 4+1 villa

Fiera Vista Bodrum projesinde 1 Milyon TL’ye 4+1 villa

Gündoğan’da hayata geçirilen Fiera Vista Bodrum projesinde lüks yaşam alanı olarak yükselen villalar

22 Eylül 2017


Öne Çıkan Konut Projeleri


Tüm Türkiye’de en çok tercih edilen konut projelerini burada bulabilirsiniz.

  • Dumankaya inşaat
  • Babacan Yapı
  • Eroğlu Gayrimenkul
  • Başarır inşaat
  • Ege Yapı
  • Mesa Mesken
  • Ağaoğlu inşaat