Gebze’ye FIFA Standartlarında Modern Stadyum!

02 Eylül 2015
PAYLAŞ
Gebze’ye FIFA Standartlarında Modern Stadyum!

Gebze'de, bölge halkının spor ihtiyacını karşılayacak FIFA standartlarında modern bir stadyum inşa ediliyor.

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin Gebze Mollafenari mahallesinde yapımına başladığı futbol sahası şekilleniyor.

Halkın spor yapması için ihtiyaç duyduğu alanları kente kazandıran Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, pek çok spor tesisiyle sağlıklı yaşam için çalışmalarını sürdürüyor. Hayata geçirilen spor tesislerinde vatandaşlar, günün her saatinde stres atma imkanı buluyor. Büyükşehir Belediyesi bu sahalardan birini de Gebze Mollafenari mahallesinde yapıyor. Yaklaşık bin kişinin yaşadığı mahalleye FİFA standartlarında futbol sahası inşa ediliyor.

Büyükşehir Belediyesi, Mollafenari’de yaşayan halkın spor ihtiyacını karşılamak için FIFA standartlarında modern bir futbol sahası yapıyor. 45x90 metre ebatlarında inşa edilecek saha sentetik çim olacak. Sahada amatör lig maçları oynanabilecek. Bir bölümünde 400 kişilik çelik tribün yer alan sahada gece maçlarının yapılabilmesi için aydınlatma olacak.

Çalışmaları devam eden sahada drenaj hatları ve sahanın geneline mıcır tabakaları seriliyor. Sahanın 400 kişilik çelik seyirci tribünü tamamlandı. Tesisin çevresine 4 adet aydınlatma için projektör direği dikildi. Seyirciler için 21 metrekare konteyner tuvaletin montajı yapıldı.

İHA


"Gebze’ye FIFA Standartlarında Modern Stadyum!" haberine ait yorum yok

Yorum Yap