Geleneksel Üsküdar Evleri Geliyor

İstanbul Üsküdar'deki en yeni konut projeleri hakkında ve emlak sektöründeki son gelişmelere dair haberleri incelemek için tıklayınız.

21 Ağustos 2014
Geleneksel Üsküdar Evleri Geliyor

Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen, ilçede başlatılan yerinde dönüşümle ilgili, ''Kentsel dönüşümde ‘Üsküdar Evleri’ geleneğini başlatacağız'' dedi.

Üsküdar’ın tarihiyle ilgili bilgi veren Başkan Türkmen, İstanbul ’un fethinden yaklaşık 350 yıl önce Müslümanların ata yurdu Üsküdar’ın o günden bu yana sevginin ve tahammülün şehri olduğunu kaydetti.

Projelerle ilgili bilgiler veren Başkan Türkmen, en önemli projenin, yerinde kentsel dönüşüm olduğunu belirterek, Ümraniye sınırı yakınlarında, Boğaz arka görünüm bölgesinde, mülkü belediyeye ait arazilerde yerinde dönüşüm projesini başlatacaklarını söyledi.

ÜSKÜDAR'A YAKIŞIR KONAKLAR

Olağan üstü toplanan Üsküdar Belediyesi Meclisi’nin kararından sonra çalışmaların başladığını da belirten Türkmen, “Yapılacak olan evler, yeni bir estetik anlayışla yükselecek. Üsküdar’a yakışır konutlar olacak, Üsküdar evleri olacak. 2015 yılının ilk aylarında ciddi konut üretmiş olmayı hedefliyoruz. Üsküdar’a karşı herkesin bir görevi, sorumluluğu var. ‘1-2 kat fazla imar verin biz evimizi yapalım’ anlayışı kolaycılık oluyor” diye konuştu.

''ESTETİK OLMAZSA OLMAZDIR''

Başkan Hilmi Türkmen, kentsel dönüşüm ile ilgili şu açıklamalarda bulundu, ''Üsküdar Evleri geleneği başlatacağız. İnsanlar artık şehirlerde estetik yapılar görmek istiyor. Biz bu yıl ramazan çadırımızı bu anlayış doğrultusunda yaptık ve Üsküdarlılardan çok olumlu tepkiler aldık. Estetik belediyeciliğin uygulanacağı en önemli yer Üsküdar’dır. İnşaat ve konutlarda estetik olmazsa olmazımızdır. Bu anlayışla güzel bir geleceği çocuklarımıza bırakmış olacağız''HABER İLE İLGİLİ YORUMLAR


henüz yorum yok

GÜNDEM HABERLERİ


Tekirdağ Kapaklı Belediyesi 2 milyonluk arsa satacak

Tekirdağ Kapaklı Belediyesi 2 milyonluk arsa satacak

Tekirdağ Kapaklı Belediye Başkanlığı, belediye mülkiyetinde olan 2 bin 192 metrekare arsayı 2 milyon

16 Ekim 2017


Norda Homes fiyatları 345 bin TL'den başlıyor

Norda Homes fiyatları 345 bin TL'den başlıyor

İzmir Ulukent'te inşa edilen Norda Homes projesinde çalışmaların yanı sıra daire satışları da devam

15 Ekim 2017


Öne Çıkan Konut Projeleri


Tüm Türkiye’de en çok tercih edilen konut projelerini burada bulabilirsiniz.