Giresun Güce Toki Evleri’nde Sözleşmeler İçin Bugün Son Gün

14 Temmuz 2016
PAYLAŞ
Giresun Güce Toki Evleri’nde Sözleşmeler İçin Bugün Son Gün
Giresun Güce Toki Evleri projesinde sözleşme imzalama işlemleri bugün sona eriyor...

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) ve Güce Kaymakamlığı işbirliği ile hayata geçirilen Giresun Güce Toki Evleri projesinde sözleşme imzalama işlemleri bugün sona eriyor.

104 adet konutun gayrimenkul satış sözleşmesi imzalama işlemleri bugün itibariyle sonlanıyor.

Sözleşmeler Ziraat Bankası Güce şubesinden yapılabiliyor.Konut alıcılarından konut satış bedellerinden;
B1 tipi (2+1) alt gelir grubu konutlar için; 4000.-TL başvuru bedeli yatırmış olan konut alıcılarına 3 alternatif sunuluyor. Buna göre;
1) %12 peşin 180 ay vade seçeneği
2) %15 peşin 216 ay vade seçeneği
3) %20 peşin 240 ay vade seçeneği

Her yılın Ocak ve Temmuz aylarında olmak üzere yılda iki kez, bir önceki 6 aylık dönemdeki memur maaş artış oranı, ÜFE ve TÜFE oranlarından en düşük olana göre arttırılacak. İlk taksit ödemesi konut teslim tarihini takip eden ay itibariyle yapılacak. İlk dönemsel artış teslim tarihini takip eden dönem/ay itibariyle başlatılacak.

C1 tipi (3+1) alt gelir grubu konutlar için; 6.000.-TL başvuru bedeli yatırmış olan konut alıcılarına 3 alternatif sunuluyor. Buna göre;
1) %10 peşin 120 ay vade seçeneği
2) %15 peşin 156 ay vade seçeneği
3) %20 peşin 180 ay vade seçeneği

Her yılın Ocak ve Temmuz aylarında olmak üzere yılda iki kez, bir önceki 6 aylık dönemdeki Memur Maaş Artışı oranında arttırılacak. İlk taksit ödemesi sözleşme imzalama tarihini takip eden 4. Ay (Kasım 2016 ) itibariyle başlayacak olup, ödemeler her ayın en geç 20. gününe kadar yapılacak. İlk dönemsel artış ise Ocak 2017 tarihinde uygulanacak. Bununla birlikte, söz konusu projenin Kasım 2016 tarihinden önce teslim edilmesi halinde, İlk taksit ödemesi konut teslim tarihini takip eden ay itibariyle yapılacak.

"Giresun Güce Toki Evleri’nde Sözleşmeler İçin Bugün Son Gün" haberine ait yorum yok

Yorum Yap