Girne-Antalya Arasında Hızlı Feribot Önerisi

21 Ocak 2016
PAYLAŞ
Girne-Antalya Arasında Hızlı Feribot Önerisi

Kıbrıs Türk Ticaret Odası Başkanı Fikri Toros, Girne ile Antalya arasında hızlı feribot seferlerine başlanmasının önemine değinerek, “Ulaşım olmadığı zaman işbirliği olanaklarını geliştirmek de mümkün değil dedi…

Kıbrıs Türk Ticaret Odası Başkanı Fikri Toros, Antalya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Başkanı Davut Çetin’i ziyaret etti.

Kıbrıs Antalya arasındaki işbirliğinin geliştirilmesi bakımından Girme ile Antalya arasında hızlı feribot seferlerinin başlamasının önemine dikkat çeken Toros, ulaşım olmadığı zaman işbirliği olanaklarını geliştirmek mümkün değil dedi.

Bugüne kadar Kuzey Kıbrıs’daki işadamlarımız tarafından en çok dile getirilen problemlerden birinin de su sorunu olduğuna dikkat çeken Atso Başkanı Davut Çetin,”Türkiye ile Kuzey Kıbrıs arasına yapılan proje ile su sorununun büyük oranda çözülmesini bekliyoruz. Bu gelişme bölgede tarım sektörüne de güç katacaktır. Bir diğer problem Kıbrıs’ın statüsü dolayısı ile dış pazarlara açılma konusunda yaşadığı problemdi. Bunun da temelinde ulaşım sorunu yatıyor. Bu konuda da birlikte atmamız gereken adımları değerlendirmekte fayda var. Biz ATSO olarak elimizden gelen desteği vermeye hazırız.” dedi.

HIZLI FERİBOT İLİŞKİLERİ GELİŞTİRİR
Başkan Toros, Girne ile Antalya arasında hızlı feribot seferlerine başlanmasının önemine değinerek, “Ulaşım olmadığı zaman işbirliği olanaklarını geliştirmek de mümkün değil. Girne ile Antalya arası 160 mil. Nisan ve Ekim ayları deniz ulaşımı için elverişli. Hızlı feribot seferleri, hem ekonomik hem de sosyal ilişkilerin gelişmesine büyük katkı koyacaktır. Feribot seferleri başlarsa Güney Kıbrıs’taki Rumlar da tatil için Antalya bölgesini tercih edecektir. Belki şu anda Rusya’dan dolayı durgunluk yaşayan Antalya ekonomisine de bir nebze çözüm olur” dedi. İHA


"Girne-Antalya Arasında Hızlı Feribot Önerisi" haberine ait yorum yok

Yorum Yap