• Emlak Haberleri
  • Global ile Bilfinger Türkiye'de Gayrimenkul Yatırım Fonu Kuruyor

Global ile Bilfinger Türkiye'de Gayrimenkul Yatırım Fonu Kuruyor

Global MD Portföy Yönetimi ile Alman Bilfinger Real Estate Türkiye'de 1,35 milyar TL değerinde gayrimenkul yatırım fonu kurmak için anlaşma imzaladı...

31 Mayıs 2016
Global ile Bilfinger Türkiye'de Gayrimenkul Yatırım Fonu Kuruyor Global MD Portföy Yönetimi ile Alman Bilfinger Real Estate Türkiye'de 1,35 milyar TL değerinde gayrimenkul yatırım fonu kurmak için anlaşma imzaladı...

Global MD Portföy Yönetimi, Almanya'nın gayrimenkul devi Bilfinger Real Estate ile Türkiye'de gayrimenkul yatırım fonu kuruyor. İki şirket arasında yapılan anlaşmaya göre 400 milyon euro yani yaklaşık 1,35 milyar TL'lik fonun büyük bir kısmı alışveriş merkezlerine, bir kısmı ise endüstriyel tesis projelerine aktarılacak.

Ortadoğu'dan Sonra Avrupa
Global MD Portföy geçtiğimiz aylarda Mazaya Qatar ile 250 milyon dolarlık gayrimenkul yatırım fonu anlaşması yapmıştı. Böylece Global MD'nin yaptığı anlaşmalar ile Ortadoğu'ndan sonra Avrupa sermayesinin de Türkiye'ye girişinin yolu açıldı.

İmza töreninde konuşan Global MD Portföy Yönetim Şirketi Yönetim Kurulu Başkanı Gaye Braida Fernandez, "Geçen ay imzaladığımız anlaşma ile kurulan fon Türkiye'nin ilk uluslararası gayrimenkul fonu özelliğini taşıyordu. Bugün imzaladığımız anlaşma ile Avrupa kaynaklı sermayeyi Türkiye'ye getirecek yolu açmaktan dolayı mutluluk duyuyoruz" dedi.

Bilfinger Real Estate Türkiye Yatırımlar Departmanı Yöneticisi Selim Şahin ise, "Bugün yaptığımız işbirliği ile sağlanan kaynak çok büyük projeler için imkan sağlayacak" dedi. Bilfinger'ın 53 milyon metrekare alanda 54 milyar euro değerinde aktif varlığı yönettiğini söyleyen Şahin, şirketin bu yılın başında yatırımlar departmanı kurarak Türkiye'deki hizmet yelpazesini genişlettiğini açıkladı.


HABER İLE İLGİLİ YORUMLAR


henüz yorum yok

GÜNDEM HABERLERİ


Akın 688 Eryaman daireleri 155 bin TL’den başlıyor

Akın 688 Eryaman daireleri 155 bin TL’den başlıyor

Ankara Etimesgut’ta hemen teslim olanağı sunan Akın 688 Eryaman projesi 155 bin TL’ye ev sahibi olma

19 Eylül 2017


TGM Trend Gayrimenkul: İstanbul'da her gün 350 aile taşınıyor

TGM Trend Gayrimenkul: İstanbul'da her gün 350 aile taşınıyor

TGM Trend Gayrimenkul Genel Müdürü Hakan Erilkun, sıfır eve geçişlerde en düşük oranın temmuz ve ağu

19 Eylül 2017


Öne Çıkan Konut Projeleri


Tüm Türkiye’de en çok tercih edilen konut projelerini burada bulabilirsiniz.

  • Dumankaya inşaat
  • Babacan Yapı
  • Eroğlu Gayrimenkul
  • Başarır inşaat
  • Ege Yapı
  • Mesa Mesken
  • Ağaoğlu inşaat