Global ile Bilfinger Türkiye'de Gayrimenkul Yatırım Fonu Kuruyor

31 Mayıs 2016
PAYLAŞ
Global ile Bilfinger Türkiye'de Gayrimenkul Yatırım Fonu Kuruyor
Global MD Portföy Yönetimi ile Alman Bilfinger Real Estate Türkiye'de 1,35 milyar TL değerinde gayrimenkul yatırım fonu kurmak için anlaşma imzaladı...

Global MD Portföy Yönetimi, Almanya'nın gayrimenkul devi Bilfinger Real Estate ile Türkiye'de gayrimenkul yatırım fonu kuruyor. İki şirket arasında yapılan anlaşmaya göre 400 milyon euro yani yaklaşık 1,35 milyar TL'lik fonun büyük bir kısmı alışveriş merkezlerine, bir kısmı ise endüstriyel tesis projelerine aktarılacak.

Ortadoğu'dan Sonra Avrupa
Global MD Portföy geçtiğimiz aylarda Mazaya Qatar ile 250 milyon dolarlık gayrimenkul yatırım fonu anlaşması yapmıştı. Böylece Global MD'nin yaptığı anlaşmalar ile Ortadoğu'ndan sonra Avrupa sermayesinin de Türkiye'ye girişinin yolu açıldı.

İmza töreninde konuşan Global MD Portföy Yönetim Şirketi Yönetim Kurulu Başkanı Gaye Braida Fernandez, "Geçen ay imzaladığımız anlaşma ile kurulan fon Türkiye'nin ilk uluslararası gayrimenkul fonu özelliğini taşıyordu. Bugün imzaladığımız anlaşma ile Avrupa kaynaklı sermayeyi Türkiye'ye getirecek yolu açmaktan dolayı mutluluk duyuyoruz" dedi.

Bilfinger Real Estate Türkiye Yatırımlar Departmanı Yöneticisi Selim Şahin ise, "Bugün yaptığımız işbirliği ile sağlanan kaynak çok büyük projeler için imkan sağlayacak" dedi. Bilfinger'ın 53 milyon metrekare alanda 54 milyar euro değerinde aktif varlığı yönettiğini söyleyen Şahin, şirketin bu yılın başında yatırımlar departmanı kurarak Türkiye'deki hizmet yelpazesini genişlettiğini açıkladı.

"Global ile Bilfinger Türkiye'de Gayrimenkul Yatırım Fonu Kuruyor" haberine ait yorum yok

Yorum Yap