Gölcük Tabiat Parkı Cazibe Merkezi Oldu

Bolu Merkez'deki en yeni konut projeleri hakkında ve emlak sektöründeki son gelişmelere dair haberleri incelemek için tıklayınız.

05 Kasım 2015
Gölcük Tabiat Parkı Cazibe Merkezi Oldu

Doğal güzelliği ve göl manzarası ile Bolu'da yer alan Gölcük Tabiat Parkı cazibe merkezi haline geldi...

Bolu'da yer alan Gölcük Tabiat Parkı yerli ve yabancı ziyaretçilerin akınına uğruyor. Doğal güzelliği ve göl manzarası dışında göl etrafına dikilen 54 çeşit nilüferiyle de kendinden bahsettiren Gölcük, cazibe merkezi haline geldi.

Gölcük Tabiat Parkı’nın işletmesinin belediyeye geçmesinden sonra ziyaretçi sayısının artışına dikkat çeken Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, "Gölcük’ü sadece Türkiye içinde değil dünyada bir turizm markası yapmak istiyoruz. Ziyaretçi sayımız hızla artıyor. Üstelik ziyaretçilerimiz artık sadece piknik yapanlardan değil, Tabiat Parkı’nın güzelliğini görmeye gelen yerli ve yabancı turistlerden oluşuyor. Göl çevresinde koruma kullanma dengesini kullanarak yeni düzenleme yapıyoruz" dedi.

2 yıl içerisinde Gölcük’e 5 milyon lira yatırım yaptıklarını ifade eden Başkan Yılmaz, alt yapı, peyzaj ve çevre düzenlemesi yaptıklarını söyledi. Yılmaz, "Gölcük’e ilgi her geçen gün arttıyor. Gölcük bir cazibe merkezi haline geldi. Ocak ayından bu yana 345 bin 351 kişi Gölcük’ü ziyaret etti. Temmuz-Ağustos-Eylül aylarını kapsayan son 3 ayda Gölcük’e gelen sayısı 147 bin 850 kişi. Geçen yıl aynı dönemlerde bu oran 56 bin 297 kişi olmuştu. Ziyaretçi sayısı, doğal güzellikleriyle herkesi etkileyen Gölcük’ün Bolu Belediyesi’nin bakım yenileme çalışmalarıyla daha cazip bir yer haline geldiğini gösteriyor." diyerek sözlerini sonlandırdı.

İHAHABER İLE İLGİLİ YORUMLAR


henüz yorum yok

Öne Çıkan Konut Projeleri


Tüm Türkiye’de en çok tercih edilen konut projelerini burada bulabilirsiniz.

  • Dumankaya inşaat
  • Babacan Yapı
  • Eroğlu Gayrimenkul
  • Başarır inşaat
  • Ege Yapı
  • Mesa Mesken
  • Ağaoğlu inşaat