Gümüşhane’de Dar Gelirliye Bin Yeni Konut

Gümüşhane Merkez'deki en yeni konut projeleri hakkında ve emlak sektöründeki son gelişmelere dair haberleri incelemek için tıklayınız.

30 Aralık 2015
Gümüşhane’de Dar Gelirliye Bin Yeni Konut

Gümüşhane'de bin adedi dar gelirli vatandaşlara özel olmak üzere toplam bin 248 adet yeni konut hayata geçirilecek...

Gümüşhane Belediyesi, Toplu Konut İdaresi (TOKİ) ile ortaklaşa ilde toplam bin 248 yeni konut yapacaklarının müjdesini verdi. Gümüşhane Hasanbey'de bin yeni sosyal konut ve Bağlarbaşı'nda 248 yeni konut hayata geçirilecek. Nisan ayına kadar projelerinin tamamlanıp inşaatına başlanması planlanan 2 projenin 6 ay gibi kısa sürede tamamlanıp teslim edilmesi hedefleniyor.

Gümüşhane Bağlarbaşı mahallesinde mezarlıkların üst kısmında kalan 51 bin metrekarelik alan üzerinde toplam 248 konut hayata geçirilecek. bölgenin imar planı hazırlanıp Belediye tarafından onaylanırken, proje tamamlandığında bölgede sosyal donatı alanları, otopark, ticaret alanı, yeşil alanlar, seyir terası yer alacak.

Dar gelirli vatandaşlara özel hayata geçirilecek olan 1000 adet konut Gümüşhane Hasanbey mahallesi Topal Yolu mevkiinde inşa edilecek. Kentsel gelişim alanı olarak ilan edilen bölgede yükselecek olan proje 78 bin metrekare alan üzerine yayılacak. Proje tamamlandığında konutların yanı sıra sosyal alanlar, yeşil alanlarda mevcut olacak.HABER İLE İLGİLİ YORUMLAR


henüz yorum yok

GÜNDEM HABERLERİ


TOKİ Kayseri Mimarsinan projesi kura sonuçları açıklandı

TOKİ Kayseri Mimarsinan projesi kura sonuçları açıklandı

TOKİ’nin Kayseri Mimarsinan Alt Gelir Grubu projesinin 121 konutunun kuraları çekildi.

18 Kasım 2017


TOKİ Kastamonu Örencik’te 316 konut inşa edecek

TOKİ Kastamonu Örencik’te 316 konut inşa edecek

TOKİ Kastamonu Örencik’te 316 konutluk projesinin ihalesini yaptı.

17 Kasım 2017


Öne Çıkan Konut Projeleri


Tüm Türkiye’de en çok tercih edilen konut projelerini burada bulabilirsiniz.