Güneşli Semt Parkı’nda Sona Yaklaşıldı

28 Kasım 2015
PAYLAŞ
Güneşli Semt Parkı’nda Sona Yaklaşıldı

Bağcılar'da Güneşli mahallesinde yer alan Güneşli Semt Parkı'nın inşaat çalışmaları hızla devam ediyor...

Bağcılar Güneşli Mahallesi'nde hayta geçirilen semt parkından sona yaklaşıldı. İnşaat çalışmaları son hızıyla devam ederlen ilçe sakinlerinin heyecanları artmaya başladı.

bagcilardagunesliparki_4

İlçe sakinlerini buluşturacak olan Güneşli Semt Parkı'nda nostaljik bahçeler, spor alanları, oyun alanları, basketbol sahası, dinlenme alanları, su oyun alanları, cade restoran, sebze bahçesi, biyolojik havuz, 15 araçlık otopark ve bisiklet parkı olacak.

Parkın üst girişinde 310 metrekarelik alan kurulacak olan cafe restoran aynı anda 100 kişiye hizmet verecek. 5 bin 830 metrekare biktisel alanı kapsayan Güneşli Semt Parkı'nın etrafına 180 adet ağaç, 430 adet çalı, 30.000 adet yer örtücü, 2.600 adet aromatik bitki, 950 adet gül, 300 adet saz bitkisi, 200 adet su bitkisi, 850 adet ayçiçeği dikilecek.

bagcilardagunesliparki_5_1200

Güneşli Semt Parkı'nın göz alıcı yerlerinden birisi de içinde bitki ve diğer canlıları barındıracak olan 130 metrekarelik biyolojik gölet. Ağaçların altında dinlenme alanlarının bulunduğu bu kısımda ziyaretçiler doğayla iç içe olacak.


"Güneşli Semt Parkı’nda Sona Yaklaşıldı" haberine ait yorum yok

Yorum Yap