İlgili Haberler

Güngören Sanayi Mahallesi İmar Planı Değişikliği Askıda

Güngören Sanayi Mahallesi İmar Planı Değişikliği Askıda

04 April 2016

İstanbul Güngören'deki en yeni konut projeleri hakkında ve emlak sektöründeki son gelişmelere dair haberleri incelemek için tıklayınız.

Güngören Mehmet Nesih Özmen Mahallesi İmar Planı Askıda

Güngören Mehmet Nesih Özmen Mahallesi İmar Planı Askıda

04 April 2016

Güngören Mehmet Nesih Özmen Mahallesi, 983 ada, 1,2,3, 4 ve 19 parseller ve tescil dışı alan ile 944 ada 2 parsele ilişkin 1/5000 ve 1/1000 ölçekli 15 Ocak

Resim İstanbul ve Mod İstanbul Projelerinde Kampanya

Resim İstanbul ve Mod İstanbul Projelerinde Kampanya

23 November 2016

Ortadoğu Grup, Resim İstanbul ve Mod İstanbul projelerinden daire alıcılarına yüzde 15 indirim avantajı sunuyor...

İstanbul 2065

İstanbul 2065

23 June 2015

İstanbul Beyoğlu'deki en yeni konut projeleri hakkında ve emlak sektöründeki son gelişmelere dair haberleri incelemek için tıklayınız.

Hep İstanbul Örnek Daire

Hep İstanbul Örnek Daire

18 February 2016

İstanbul Esenyurt'deki en yeni konut projeleri hakkında ve emlak sektöründeki son gelişmelere dair haberleri incelemek için tıklayınız.

Tema İstanbul Örnek Daire

Tema İstanbul Örnek Daire

17 February 2016

İstanbul Küçükçekmece'deki en yeni konut projeleri hakkında ve emlak sektöründeki son gelişmelere dair haberleri incelemek için tıklayınız.

İstanbul Kağıthane’ye Panoramik Kule!

İstanbul Kağıthane’ye Panoramik Kule!

10 September 2015

İstanbul Kağıthane'deki en yeni konut projeleri hakkında ve emlak sektöründeki son gelişmelere dair haberleri incelemek için tıklayınız.

Piyalepaşa İstanbul Fiyat Listesi

Piyalepaşa İstanbul Fiyat Listesi

10 June 2016

2018’de yaşamın başlaması planlanan Piyalepaşa İstanbul fiyat listesi haberimizde...

İstanbul, Güngören Hakkında

İstanbul'un batısında Çatalca Yarımadası'nda yer alan Güngören ilçesi 3 Haziran 1992 yılında Bakırköy'den ayrılarak ilçe statüsüne kavuştu. 11 mahalleden oluşan Güngören ilçesi doğuda Zeytinburnu ile Esenler, güneyde Bakırköy, batıda ise Bahçelievler ilçeleri komşu olarak konumlanıyor.


Alan olarak Adalar'dan sonra İstanbul'un en küçük ikinci ilçesi olan Güngören, 8,39 kilometrekare yüzölçümüne sahip. İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin Japonya Uluslararası İşbirliği Ajansıyla beraber yürüttüğü Deprem Risk Analiz Çalışması kapsamında yapılan bina taramalarından en tehlikeli ikinci ilçe Güngören oldu. İlçede büyük çapta kentsel dönüşüm projeleri başlamamış olsada bina bazında dönüşümler gerçekleşiyor. Ayrıca Güngören markalı konut projelerine de ev sahipliği yapıyor.


Güngören ilçesinin adını Tozkoparan kentsel dönüşüm projesi ile sık sık duyuyoruz. Yaklaşık 50 senelik binaların bulunduğu Tozkoparan'da kentsel dönüşüm projesi yasal süreçlerden dolayı henüz başlayamadı. TOKİ ile Güngören Belediyesi'nin ortaklaşa yürüttüğü proje kapsamında 5 bin 560 konutun yenilenmesi planlanıyor.


İlçede ulaşımda ise Bağcılar Kabataş tramvay hizmet vermekte olup, tramvay hattı ile Zeytinburnu'ndan Yenikapı Atatürk Havalimanı metro hattına, Marmaray'a ve metrobüse ulaşmak mümkün. Bunların yanı sıra Taksim, Eminönü ve Bakırköy ve Giyimkent'e otobüs seferleri bulunuyor.

Tren Tramvay Metro Metrobüs Otobüs Hastane Havalimanı