Günlük Kiralık Dairelere Sıkı Takip

13 Temmuz 2016
PAYLAŞ
Günlük Kiralık Dairelere Sıkı Takip
Günlük olarak kiralanan evlere sıkı takip geliyor. Ev sahipleri günlük kalan kişilerin kimlik bilgilerini bildirmek zorunda kalacak. Bildirmeyenler ise cezai işleme maruz kalacak...

Terör örgütleri, fuhuş ve uyuşturucu çetelerinin özellikle tercih ettiği günlük kiralık dairelere sıkı takip geliyor. İçişleri Bakanlığı ile Maliye Bakanlığı tarafından yürütülen çalışmalarda sona gelindi.

Bu kapsamda günlük kiralık evler anlık takibe alınacak. İnternet sitelerinde ilanı verilen yerlerin tapu ve vergi bilgileri Günübirlik Konut Kiralamaları Takip ve İzleme Sistemi ile anlık olarak görülecek.

Ev sahipleri günlük kiramalarını ayrıca muhtarlara da bildirecek. Evi kiraladığı kişiyle ilgili bilgi paylaşmayanlara cezai işlem uygulanacak.

Maliye Bakanlığı’nın sistemi ile günlük takibe alınacak olan günlük kiralık evlerde kalan kişilerin bilgileri direk olarak emniyete de düşecek.

Bilgilerde uyuşmazlık yaşandığı durumda ise emniyet birimleri operasyon düzenleyebilecek. Ayrıca Maliye ve Emniyet denetimde bulunabilecek.

"Günlük Kiralık Dairelere Sıkı Takip" haberine ait yorum yok

Yorum Yap