Günlük Kiralık Ev İlanlarında Büyük Artış!

Milyonları ekrana kilitleyen dizilerin çekildiği lüks konutların ilanlarında dizi sezonunun başlamasıyla birlikte patlama yaşandı.

16 Ekim 2015
Günlük Kiralık Ev İlanlarında Büyük Artış!

Milyonları ekrana kilitleyen dizilerin çekildiği lüks konutların ilanlarında dizi sezonunun başlamasıyla birlikte patlama yaşandı.

Dizi sezonunun başlamasıyla birlikte yüksek bütçeli diziler, çekimler için lüks günlük kiralık evleri tercih ediyor.

Çoğunlukla İstanbul’un lüks malikanelerini kullanan dizi yapımcıları, günlük ya da bölüm başı olarak lüks detaylara sahip ve nezih bölgelerde bulunan konutları kiralıyorlar. Dizilerin uzun bir süreci kapsadığını düşünecek olursak bu evlere sahip vatandaşların da azımsanmayacak derecede gelir sağladığı söylenebilir.

Dizi setleri için uygun evi olan mülk sahipleri yapımcı şirketlere evlerini günlük olarak kiraya veriyor.

Günlük kiralık ev ilanlarında dizi sezonunun açılmasıyla birlikte Eylül ayında bir önceki aya göre yüzde 22 oranında artış gözlemleniyor.

GÜRÜLTÜDEN VE KALABALIKTAN UZAK BÖLGELER

Dizi ve reklam çekimleri için kiralanan villalarda günlük fiyatlar bin liradan başlıyor, 11 bin dolara kadar çıkıyor. Kiralık evlerin ağırlıklı olarak villa olması dikkat çekiyor.

Bazı evler için ise bölüm başı ücret isteniyor. Dizilerde kullanılan evler genellikle Zekeriyaköy, Beykoz, Çengelköy, İstinye, Çekmeköy gibi kalabalıktan uzak bölgelerden seçiliyor.

25 LİRADAN 280 LİRAYA

Günlük kiralık evler, dizi çekimlerinin dışında da sıklıkla kullanılıyor. Otel ya da pansiyon gibi tesislerde geçici konaklamayı tercih etmeyenler günlük kiralık ev tutuyor.

Diziler için günlük kiralık evler, daha çok lüks detaylara ve lokasyonu itibariyle oldukça pahalı olsa da ilan sitelerinde yer alan ve vatandaşın günlük konaklama ihtiyacını karşılayan evlerin bedeli 25 liradan başlıyor. Stüdyodan 3 oda 1 salon konut tipine kadar geniş bir yelpaze sunan günlük kiralık evlerin günlük kiralama bedelleri 280 liraya kadar çıkabiliyor.

Örneğin, bir ilan sitesinde yer alan günlük kiralık ev ilanında Taksim Beyoğlu'nda bulunan 3 oda 1 salon daire, lüks detaylara sahip ve lokasyon açısından oldukça avantajlı olduğu detayları yer alıyor. Bu evin günlük kiralama bedeli ise 269 lira...

İSTANBUL'DA 25 BİN EV TEK GECELİK KİRALANIYOR

Günlük kiralık ev ilanlarının en çok takip edildiği ve günlük kiralık evlerin en çok tercih edildiği bölgelerin başında İstanbul, Ankara ve Bursa yer alıyor. Bu şehirleri öğrencilerin yoğun olarak yaşadığı Eskişehir ve Edirne takip ediyor.

İstanbul'da bulunan günlük kiralık evler en çok Taksim, Beşiktaş ve Şişli gibi merkezi bölgelerde tercih ediliyor. Ankara'daki günlük kiralık evler ise daha çok Çankaya bölgesinden tercih ediliyor. Eskişehir'in merkezi bölgesinde bulunan günlük kiralık evler oldukça rağbet görüyor. İzmir'de ise lüks günlük kiralık evler en çok Konak bölgesinde tercih ediliyor.

Yeniemlak.comHABER İLE İLGİLİ YORUMLAR


henüz yorum yok

Öne Çıkan Konut Projeleri


Tüm Türkiye’de en çok tercih edilen konut projelerini burada bulabilirsiniz.

  • Dumankaya inşaat
  • Babacan Yapı
  • Eroğlu Gayrimenkul
  • Başarır inşaat
  • Ege Yapı
  • Mesa Mesken
  • Ağaoğlu inşaat