GYODER'de yeni başkan Mehmet Kalyoncu oldu

Gayrimenkul sektörünün önemli kuruluşlarından GYODER'de görev değişimi oldu.

19 June 2020
GYODER'de yeni başkan Mehmet Kalyoncu oldu Türkiye gayrimenkul sektöründe 1999 yılından bu yana hizmet veren ve kuruluş amacını gayrimenkul sektörünün tamamını kucaklayan bir yapı oluşturma olarak belirleyen Gayrimenkul ve Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı Derneği'nde (GYODER) yeni yönetim kurulu başkanı, Kalyon Holding Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Kalyoncu oldu.

GYODER Başkanı Prof. Dr. Feyzullah Yetgin'in iki dönem boyunca gerçekleştirdiği başkanlık görevinin sonlandırılması nedeniyle başkanlığa, GYODER Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Kalyoncu gösterildi. Daha sonra yapılan seçimde oy birliğiyle GYODER Başkanlığına Mehmet Kalyoncu seçildi.

Gayrimenkul sektörünün çatı örgütü GYODER'de üstlendiği yeni görevini büyük bir heyecanla gerçekleşeceğini belirten GYODER Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Kalyoncu, "GYODER, sektördeki 20 yılı aşkın tecrübesiyle gayrimenkul sektörünün önde gelen girişimcileri, yöneticileri ve profesyonellerinin, sektörün gelişimi için bir araya geldiği çok kuvvetli bir dernek haline geldi. Yeni dönemde öncelikli hedefimiz, GYODER'in kamu kurumları ve sivil toplum kuruluşlarıyla yakın temasını artırmak, çalışmalarımızı el birliğiyle, çok daha güçlü ve aktif bir şekilde sürdürmektir" ifadelerini kullandı.

"SEKTÖRDE ÖNCÜ OLACAĞIZ"

Yeni dönem hedeflerinden bahseden Mehmet Kalyoncu, gayrimenkul sektörünün geleceğini planlarken teknoloji ve tasarıma odaklanmak gerektiğini belirterek, "GYODER olarak yeni bir yaklaşımla gayrimenkule bakışı değiştirecek, sektördeki değişim ve gelişimin öncüsü olacağız. Nitekim gayrimenkul sektörü, Türkiye ekonomisi için de lokomotif sektörlerden biri ve yaklaşık 200 alt sektörü besleyen önemli bir iş kolu. Finans, inşaat malzemeleri, cam, demir çelik, alüminyum, boya sanayi, ısıtma-soğutma, havalandırma ve mobilya paydaş endüstrilerden sadece birkaçı. Dolayısıyla sektörün geleceğini okumak ve vaktinde yenilikleri yakalamak GYODER olarak yaklaşımımızın temellerini oluşturacaktır" şeklinde konuştu.

Pandemi süreciyle diğer sektörlerin olduğu gibi gayrimenkul sektörünün de bambaşka bir yere gittiğini ifade eden Kalyoncu, "Türkiye gayrimenkul sektörü olarak yepyeni bir evreye giriyoruz. Küresel salgın sürecinde hemen herkes evinde, ofisinde, mekanın ne kadar önemli olduğunu ve mekan oluşturmanın ihtisas gerektiren bir iş olduğunu gördü. Bu vesileyle evlerimizin, bizim için yuva demek olduğunu bir kez daha hatırladık. Gayrimenkulde insan alışkanlıklarının daha iyi incelendiği, teknoloji ve tasarımın uyumunun çok önemli hale geldiği bir dönemdeyiz" diye konuştu.

"SEKTÖR DAHA RAFİNE HALE GELDİ"

Gayrimenkul geliştirmenin sadece bina inşa etmek anlamına gelmediği, bunun ötesinde bireylerin mutluluklarını, hatta huzurunu etkileyen, uzmanlık gerektiren bir alan olduğunun farkına varıldığından bahseden GYODER Başkanı Kalyoncu, "Yakın dönemde yaşanan gelişmeler sonrası gayrimenkul sektörünün daha rafine bir sektör haline geldiğini söyleyebiliriz. Artık asıl uzmanlık alanı gayrimenkul olmayan firmaların oluşturduğu bir sektör değiliz" şeklinde konuştu.

Amaçlarının yeni iş birlikleri ile gayrimenkul sektörünün Türkiye ekonomisine daha büyük katma değer sağlamak olduğunu belirten Kalyoncu, son olarak Prof. Dr. Feyzullah Yetgin'e sektöre ve GYODER'e dair tüm katkıları için teşekkürlerini ifade etti.


HABER İLE İLGİLİ YORUMLAR


henüz yorum yok

Öne Çıkan Konut Projeleri


Tüm Türkiye’de en çok tercih edilen konut projelerini burada bulabilirsiniz.

İstanbul, Beylikdüzü

Keleşoğlu Holding

395.000 - 792.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Sancaktepe

Sur Yapı

385.000 - 837.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

Ankara, Etimesgut

Söğüt İnşaat

283.000 - 634.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Sancaktepe

Halk GYO

490.000 - 888.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Beylikdüzü

Mutlu inşaat

200.000 - 734.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

Konya, Meram

Torkam inşaat

315.000 - 1.000.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Beylikdüzü

Gül Proje

253.470 - 903.119 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Başakşehir

İntaya

595.000 - 998.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum