GYODER'de yeni dönem başladı

Gayrimenkul sektörünün önemli çatı kuruluşlarından olan GYODER'de olağan genel kurul düzenlendi.

23 June 2021
GYODER'de yeni dönem başladı Gayrimenkul ve Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı Derneği'nin (GYODER) 21. Olağan Seçimli Genel Kurulu yapıldı. Genel kurulda GYODER'in kurumsal kimliğinde değişiklikler yapıldı.

Yapılan bilgilendirmeye göre, GYODER'in ismi 'Gayrimenkul Yatırımcıları Derneği' olarak değiştirilirken Yönetim Kurulu Başkanlığı'na tekrar Mehmet Kalyoncu seçildi.

Yaklaşık bir yıldır kurumsal kimlik çalışmalarında yoğunlaştıklarına dikkat çeken GYODER Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Kalyoncu, daha yenilikçi bir kimliğe sahip GYODER oluşturmayı planladıklarını belirterek, "Gayrimenkul ve Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı Derneği olan ismimizi, üyelerimizin onayı ile Gayrimenkul Yatırımcıları Derneği olarak değiştirdik. Gayrimenkul sektörünün birleştirici gücü olan GYODER'in birlik oluşturma becerisini, yeni ismimizle daha güçlü ve etkin bir şekilde sürdüreceğiz" şeklinde konuştu.

"SEKTÖRÜ HAREKETLİ BİR DÖNEM BEKLİYOR"

Konuşmasında gayrimenkul sektörünü çok hareketli ve farklı bir sürecin beklediğini belirten GYODER Başkanı Kalyoncu, "Bundan sonra birçok yenilik hayatımızı, ekonomimizi, sektörümüzü hatta bireysel alışkanlıklarımızı etkileyecek. GYODER Ailesi olarak, hep birlikte sektörümüzü bu yeni dünyaya hazırlamak zorundayız. Yenilikleri kaçırma, geride kalma lüksümüz yok. Biz bu yeni dünyaya hazırlanmanın, 3T olarak kısalttığımız prensiplerle güçlendirilmiş bir kültürle mümkün olabileceğine inanıyoruz. 'Tabiat', 'teknoloji' ve 'tasarım'. Sektörümüzün doğaya saygılı, teknolojinin en güncel imkanlarından faydalanan ve iyi tasarlanmış projeler üretme motivasyonuyla hareket etmesi ve ürettiğimiz her bir projenin, çaktığımız her bir çivinin şehirlerimize bir iz bıraktığının bilincinde olması gerekiyor. Ürettiğimiz her proje kendi çocuklarımıza layık gördüğümüz nitelikte olmalı" ifadelerini kullandı.

9 ANA BAŞLIKTA ÇALIŞMALAR SÜRÜYOR

GYODER'ın çalışmalarından bahseden Kalyoncu, başkan olarak geçirdiği 1 yılda 9 ana başlık altında; 'Türkiye'de gayrimenkul sektöründeki algının iyileşmesi', 'GYO'ların ve sektörün sermaye piyasalarında olmasına imkan veren diğer araçların önünü açmak', 'Sektörü akademiyle daha yakın hale getirmek, araştırmaya değer veren bir sektör olmasına katkıda bulunmak', 'Sektörün insan kaynağı niteliğini artırmak', 'Türkiye gayrimenkul sektörünün dünyada tanınmasını sağlamak', 'Türkiye'de faaliyette bulunan yabancı kurumsal gayrimenkul şirketlerinin sorunlarının çözümüne destek sunmak için devam ettirdikleri çalışmaları yeni dönemde de sürdüreceklerini aktardı.


HABER İLE İLGİLİ YORUMLAR


henüz yorum yok

GÜNDEM HABERLERİ


POLAT ENERJİ YENİLENEBİLİR ENERJİ YATIRIMLARINA DEVAM EDİYOR

POLAT ENERJİ YENİLENEBİLİR ENERJİ YATIRIMLARINA DEVAM EDİYOR

Yenilenebilir enerji sektörünün öncü oyuncusu Polat Enerji, 756,2 MWm kurulu gücüyle Türkiye’de topl

18 May 2024


GYODER yönetim kadrosunu güçlendirdi

GYODER yönetim kadrosunu güçlendirdi

Gayrimenkul sektörünün çatı kuruluşu GYODER, iki önemli ismi yönetici kadrosuna dahil etti.

15 May 2024


Öne Çıkan Konut Projeleri


Tüm Türkiye’de en çok tercih edilen konut projelerini burada bulabilirsiniz.

İstanbul, Beylikdüzü

Keleşoğlu Holding

395.000 - 792.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Sancaktepe

Sur Yapı

385.000 - 837.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

Ankara, Etimesgut

Söğüt İnşaat

283.000 - 634.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Sancaktepe

Halk GYO

490.000 - 888.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Beylikdüzü

Mutlu inşaat

200.000 - 734.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

Konya, Meram

Torkam inşaat

315.000 - 1.000.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Beylikdüzü

Gül Proje

253.470 - 903.119 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Başakşehir

İntaya

595.000 - 998.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum