Hakkari’ye Yeni Cami! Temeli Atıldı!

03 Ekim 2015
PAYLAŞ
Hakkari’ye  Yeni Cami! Temeli Atıldı!

Hakkari’de esi Ulu Cami arsası üzerinde inşa edilecek olan yeni 3 katlı, 2 minareli ve 9 kubbeli ve asansörlü caminin temeli atıldı…

Hakkari’de ilk defa 3 katlı, iki minareli, 9 kubbeli ve asansörlü bir caminin temeli atıldı.
Altay Caddesi üzerinde bulunan Türkiye Diyanet Vakfı’nın arazisi üzerinde bulunan eski Ulu Cami, Hakkari İl Müftülüğü tarafından 20 Ağustos 2015 yılında tarafından yıktırıldı. Bin metrekarelik arsa üzerinde Diyanet Vakfı’nın yardımları ile 3 katlı, 9 kubbeli, iki minareli, iki asansör ve engelliler için ayrı asansör, okuma salonları, şadırvan, bay ve bayan WC’lerin yer alacağı caminin temeli dualarla atıldı. Hakkari Valisi Yakup Canbolat, İl Emniyet Müdürü Resul Holoğlu, kurum amirleri, imamlar ve çok sayıda vatandaşın katıldığı tören, Kur’an-ı Kerim’in okunmasıyla başladı.

Ardından konuşan İl Müftüsü Mehmet Feysal Geylani, “Allah’ın nasip müesses eylediği iki minareli, dokuz kubbeli, iki asansörlü, önünde şadırvanı ve mübarek gün ve geceler için de şerbet çeşmeli Ulu Camimizin temelini atmak için burada toplanmış bulunmaktayız. Muhterem hocamızın okuduğu ayeti kerimede şöyle buyurdu. Allah’ın mescitlerini ancak Allah’a ve ahret gününe iman eden, namazı dosdoğru kılan, zekatı veren, Allah’tan başkasından korkmayan insanlar camileri imar eder” şeklinde konuştu.

Yapılan konuşmaların ardandan kurban kesimi ve yapılan duaların ardından Ulu Cami’nin temeli atıldı.

2017 yılının Ağustos ayında tamamlanacak olan Ulu Cami’nin 5 milyon TL’ye mal olması bekleniyor.İHA


"Hakkari’ye Yeni Cami! Temeli Atıldı!" haberine ait yorum yok

Yorum Yap