• Diğer Haberler
  • Haldız İnşaat, Kocaeli'de Bilişim Vadisi yükseltecek

Haldız İnşaat, Kocaeli'de Bilişim Vadisi yükseltecek

Haldız İnşaat, Türkiye'nin en büyük teknoloji geliştirme merkezi olacak Bilişim Vadisi'ni hayata geçirecek.

07 February 2018
Haldız İnşaat, Kocaeli'de Bilişim Vadisi yükseltecek Haldız İnşaat tarafından yapılan açıklamada, Türkiye'nin 2023 vizyonu doğrultusunda teknolojik gelişiminin hızlanması adına Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı öncülüğünde Gebze Teknik Üniversitesi, TÜBİTAK, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, Gebze Ticaret Odası, KOSGEB, İstanbul Sanayi Odası, Kocaeli Ticaret Odası, Kocaeli Sanayi Odası, Kocaeli Üniversitesi, TOSB ve TSE paydaşlığında inşa edilecek Bilişim Vadisi'nin çalışmalarının Haldız İnşaat tarafından yapıldığı ifade edildi. 

Söz konusu projenin arsa büyüklüğü 3,3 milyon metrekare olarak açıklandı. Bilişim Vadisi projesi bittiğinde 1,5 milyon metrekare kapalı alanla Türkiye'nin en büyük teknoloji geliştirme merkezi olarak hizmet verecek. Haldız İnşaat'ın yaptığı açıklamada birinci etabını tamamlandığını ve 31 firmanın şu anda hizmet vermeye başladığı Bilişim Vadisi'nin ikinci etabının inşasını da devam ettiğini bildirdi. 

Haldız İnşaat Yönetim Kurulu Üyesi Fatih Haldız, açıklamada yer alan değerlendirmesinde, hayata geçirilen böylesi önemli bir projeye imza atmaktan gurur duyduklarını dile getirdi. Fatih Haldız, "Bilişim Vadisi yüzümüzü bilime, teknolojiye ve inovasyona çevirmemiz adına stratejik bir öneme sahip. İnanıyorum ki Türk milleti her konuda olduğu gibi teknoloji ve inovasyon konusunda da kendisine imkan sağlandığında beklenenin üzerinde çaba göstererek elinden gelenin fazlasını yapacak ve teknoloji alanında yaşadığımız dışa bağımlığa bir son verecektir" dedi. 

Ayrıca bu anlamda devletin girişimcilere ve mucitlere sağladığı maddi ve manevi desteği çok değerli bulduğunu da kaydeden Haldız, projeye destek veren tüm paydaşlarla birlikte kendilerinin de kurum olarak ellerinden gelenin en iyisini yaptıklarını ve yapmaya devam edeceklerini da sözlerine ekledi.


HABER İLE İLGİLİ YORUMLAR


henüz yorum yok

Öne Çıkan Konut Projeleri


Tüm Türkiye’de en çok tercih edilen konut projelerini burada bulabilirsiniz.

İstanbul, Beylikdüzü

Keleşoğlu Holding

395.000 - 792.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Sancaktepe

Sur Yapı

385.000 - 837.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

Ankara, Etimesgut

Söğüt İnşaat

283.000 - 634.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Sancaktepe

Halk GYO

490.000 - 888.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Beylikdüzü

Mutlu inşaat

200.000 - 734.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

Konya, Meram

Torkam inşaat

315.000 - 1.000.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Beylikdüzü

Gül Proje

253.470 - 903.119 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Başakşehir

İntaya

595.000 - 998.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum