Haliç Yat Limanı ve Kompleksi Projesi Başlıyor

14 Kasım 2015
PAYLAŞ
Haliç Yat Limanı ve Kompleksi Projesi Başlıyor

Haliç Yat Limanı ve Kompleksi projesi başlıyor. İşte Haliç Yat Limanı ve Kompleksi projesi detayları...

İstanbul Beyoğlu İlçesi Camii Kebir Mahallesi'nde Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı Altyapı Yatırımları Genel Müdürlüğü tarafından yapılması planlanan Haliç Yat Limanı ve Kompleksi projesi başlıyor.

Çed süreci başlayan Haliç Yat Limanı ve Kompleksi projesi 3 otel, 2 yat limanı ve iskelelerden oluşuyor.

kapladıkları alan

850 milyon TL yatırımla hayata geçirilen Haliç Yatı Limanı ve Kompleksi projesi 4 yıl sonra açılması planlanıyor.

Haliç Yatı Limanı ve Kompleksi projesi, 4 yıl inşaat, 45 yıl işleme süresi olmak üzere toplam 49 yıl yap işlet devret modeli ile gerçekleştirilmesi planlanıyor.

harita

HALİÇ YAT LİMANI VE KOMPLEKSİ PROJESİ NEREDE?

Haliç tersaneler bölgesi olarak adlandırılan ve Tersane-i Amire olarak bilinen alan, 3 tersaneden oluşuyor. Tersanelerden ilki Haliç Tersanei olup 1455 yılında Fatih Sultan Mehmet tarafından yapılmış. İkincisi ise Haliç Tersanesi'nin yanında Taşkızak Tersanesi ve son olarak Camialtı Tersanesi. Caialtı ve Taşkızak Tersaneleri'nin bulunduğu bölgede yükselecek.

Haliç Yat Limanı ve Kompleksi projesi kapsamında her biri 70 yat kapasiteli Doğu Marina ve Batı Marina isimli 2 yat limanı, 150 DTW kapasiteli 1 adet şehir hatları iskelesi (yolcu transferi amaçlı) her biri 150 DTW kapasiteli 2 adet gemi yanaşma-yolcu transfer iskelesi ve 700, 400 ve 200 oda kapasiteli 3 adet 5 yıldızlı otel bulunuyor.

proje yeri

Haliç Yat Limanı ve Kompleksi projesindeki oteller, marinalar ve iskeleler yapılması planlanan turizm kompleksinin ana birimleri olarak düşünülüyor. Ziyaretçiler marina ve iskeleleri kullanarak konaklama imkanından yararlanabilecek. Bunun yanı sıra karayolu ile komplekse gelip, buradan marina veya iskeleleri kullanarak farklı noktalara seyehat edebilecekler.

NEREYE NE KADAR UZAKLIKTA?

mesafe

HABER: Şengül KIRMIZITAŞ


"Haliç Yat Limanı ve Kompleksi Projesi Başlıyor" haberine ait yorum yok

Yorum Yap