Haliç’in yüzü yeni projelerle güzelleşiyor

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Haliç’e muhteşem yeni bir proje hazırlandığını ifade ederek, projenin devreye girmesinin ardından Haliç’in cazibe merkezlerinden biri olacağını kaydetti.

24 October 2018
Haliç’in yüzü yeni projelerle güzelleşiyor Cumhurbaşkanı Erdoğan katıldığı bir televizyon programında Haliç ile ilgili olan projelerden bahsetti. Bir dönem bölgenin doldurulup kapatılmasının gündeme geldiği hatırlatılınca, “Eğer burayı temizlemeye kalkarsanız yani bu içerideki çamuru çıkarmaya kalkarsanız, bu yakalar kayar. Böylece çok büyük bir felaketle karşı karşıya kalırız." dediklerini aktardı.”

Konuyla ilgili olarak yurtdışı ile de çalışmalar yapıldığını, varılan sonucun böyle bir tehlike olmaması üzerine o bölgeden çamur ve balçığın alındığını ifade eden Erdoğan, 10km ilerideki Alibeyköy’de büyük bir taş ocağına taşındığını söyledi.

HALİÇ’TE SON DURUM

Haliç’te son zamanlarda yapılan değişimlere vurgu yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan sözlerine şu şekilde devam etti: “ Mesele o ufku verebilmek bunu görebilmek, bunu gördüğünüz zaman birçok şey değişiyor. Ama bunu kendi akışına bırakırsan bunlar olmaz. Şu anda Haliç'te o koku filan vesaire kalmadı, kalmadığı gibi Haliç'te köprüde balık tutuluyor. Balık türleri çok çok arttı. Biz bununla da kalmadık ne yaptık? Boğaz'ı oradan Haliç'e bağladık. Çünkü Boğaz'dan oraya gelen suyla oradaki devir daim meselesini hallettik, çünkü kendi içinde üreten değil ama Boğaz'dan oraya gelen suyla beraber Haliç'in suyu tamamıyla temizlenmiş oldu. Şu anda Sadabad vesaire filan bütün oralarda bu temizliği görüyoruz. Sadabad biliyorsunuz çok berbat durumdaydı ama o suyu oraya bağlayınca Sadabad Deresi filan buralar çok daha güzel bir hale gelmiş oldu. Haliç'te öyle bir sorunumuz kalmadı. O işi bitirmiş olduk."

Eskiden koku, çamur, balçık problemleriyle yüzleşirken şimdi zaman zaman kürek yarışları yapıldığını belirten Erdoğan, yeni yapılan köprünün de Haliç’e güzellik ve güç kattığını söyledi.

DEĞİŞİM RÜZGARIYLA HALİÇ IŞILDAYACAK

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın müjdeyi vermesiyle Haliç, şimdi yeni bir projeye ev sahipliği yapmaya hazırlanıyor. Dev projenin 3 yılda tamamlanması beklenirken, projede müzeler, alışveriş merkezleri gibi uğrak mekanlar yer alacak. Bu projeyle birlikte Haliç’in kıyı şeridi, Kasımpaşa, Hasköy çevresi ve oteller de yeniden hareketlilik kazanacak. İstanbul’un uzun yıllar unutulmuş güzelliği de yeni projeleri ve çehresiyle yeniden ışıldayacak.HABER İLE İLGİLİ YORUMLAR


henüz yorum yok

GÜNDEM HABERLERİ


Arsa fiyatlarındaki artış yüzde 37'leri buldu

Arsa fiyatlarındaki artış yüzde 37'leri buldu

Türkiye genelinde konut imarlı arsa fiyatlarında artış yaşandı. İşte şehirlerdeki son durum...

06 May 2021


İstanbul'un 2 ilçesinde gayrimenkuller satışa sunuldu

İstanbul'un 2 ilçesinde gayrimenkuller satışa sunuldu

Milli Emlak tarafından Beyoğlu ve Arnavutköy'deki gayrimenkuller için ihale düzenlenecek.

05 May 2021


Öne Çıkan Konut Projeleri


Tüm Türkiye’de en çok tercih edilen konut projelerini burada bulabilirsiniz.

İstanbul, Beylikdüzü

Keleşoğlu Holding

395.000 - 792.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Sancaktepe

Sur Yapı

385.000 - 837.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

Ankara, Etimesgut

Söğüt İnşaat

283.000 - 634.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Sancaktepe

Halk GYO

490.000 - 888.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Beylikdüzü

Mutlu inşaat

200.000 - 734.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

Konya, Meram

Torkam inşaat

315.000 - 1.000.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Beylikdüzü

Gül Proje

253.470 - 903.119 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Başakşehir

İntaya

595.000 - 998.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum