Haliçport Projesi Halka Sorulacak

17 Kasım 2015
PAYLAŞ
Haliçport Projesi Halka Sorulacak

Haliç Yat Limanları ve Kompleksi diğer adıyla Haliçport projesi halkın görüşüne açıldı. İsteyen vatandaşlar ÇED dosyasını inceleyip proje hakkındaki görüş ve önerilerini bakanlığa bildirebilir...

İstanbul Beyoğlu sınırları içerisinde Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı Altyapı Yatırımları Genel Müdürlüğü tarafından yapılması planlanan Haliç Yat Limanları ve Kompleksi diğer adıyla Haliçport projesi halka tanıtılmaya hazırlanıyor.

13 Kasım Cuma günü ÇED süreci başlayan Haliçport projesi, Çevresel Etki Değerlendirmesi Başvuru Dosyası halkın görüşüne açıldı.

Haliçport projesi ile ilgili halkı bilgilendirmek, görüş ve önerilerini almak amacıyla ÇED Yönetmeliği'nin 9.maddesi geriğince 30 Kasım 2015 tarihinde Halkın Katılım Toplantısı düzenlenecek. Toplantı Haliç Kongre Merkezi, Pera Blok, Lale Salonu'nda saat 13:30'da gerçekleşecek.

ÇED başvuru dosyasını incelek isteyen vatandaşların bakanlık merkezinde veya İstanbul Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüklerinde duyuru tarihinden itibaren raporu inceleyerek, bakanlık veya valiliğe görüşlerini bildirebilirler.

Halkın Katılımı Toplantısı yeri ve saati ile ilgili ÇED İzin Denetim Genel Müdürlüğü ve İSTANBUL Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğünden bilgi alınabiliyor.

HALİÇPORT YERİ

850 milyon TL yatırımla hayata geçirilen Haliçport projesi kapsamında 3 otel, 2 yat limanı ve iskele yer alıyor.

HALİÇPORT HAKKINDA DETAYLI BİLGİ İÇİN TIKLAYINIZ

HABER:Şengül KIRMIZITAŞ


"Haliçport Projesi Halka Sorulacak" haberine ait yorum yok

Yorum Yap