Halit Dumankaya Tutuklandı

22 Nisan 2016
PAYLAŞ
Halit Dumankaya Tutuklandı

Paralel yapıya yönelik operasyonlarda göz altına alınan Dumankaya inşaat Onursal Başkanı Halit Dumankaya, 2 ayrı suçtan tutuklandı...

Paralel yapıya yönelik 18 Nisan'da İstanbul merkezli 9 ilde gerçekleştirilen ‘himmet’ operasyonu kapsamında Dumankaya İnşaat yöneticilerininde içinde yer aldığı 100'ü aşkın kişi göz altına alındı

Operasyonda en çok ses getiren isimler Dumankaya İnşaat Onursal Başkanı Halit Dumankaya, Uğur Dumankaya, Ayla Dumankaya Pirinççi ve Semih Serhat Dumankaya oldu.

2 AYRI SUÇTAN TUTUKLANDI

Paralel yapıya finans sağlama iddialarıyla yürütülen soruşturma kapsamında aralarında Dumankaya İnşaat Onursal Başkanı Halit Dumankaya'nın da bulunduğu 7 kişi tutuklandı. Mahkeme, Halit Dumankaya'nın suçtan kaynaklı mal varlığını aklama ve Terör örgütüne finansman sağlama gerekçesiyle tutuklanmasına karar verdi.

ÇOCUKLARIMIN SUÇU YOK

Halit Dumankaya savunmasında "Ülkeyi çok seven bir aileyiz,ülkemize en ufak bir zarar verecek hiçbir kuruma, kişiye yardımımız olmaz." dedi. Bir dönem milletvekilliği de yaptığını belirten Dumankaya, benim ve çocuklarımın hiçbir suçu yoktur." şeklinde konuştu.

BERAATİMİ İSTİYORUM

Burs verdiği insanları tanımadığını, burs verdiği kişilerin hangi örgüte, cemaata ya da herhangi bir gruba dahil olduğunu inceleme imkanının olmadığını söyleyen Dumankaya, Suçsuzum, beraatımı istiyorum. Aleyhime olan hususları kabul etmiyorum" dedi.


"Halit Dumankaya Tutuklandı" haberine ait yorum yok

Yorum Yap