• Emlak Haberleri
  • Halk GYO Genel Müdürü Feyzullah Yetgin: 6 aylık net karımız 24,7 milyon TL

Halk GYO Genel Müdürü Feyzullah Yetgin: 6 aylık net karımız 24,7 milyon TL

Halk GYO Genel Müdürü Dr. Feyzullah Yetgin, yaptığı açıklamada kira, konut ve finansal gelirlerinden oluşan toplam hasılatın 43,5 milyon TL olarak gerçekleşirken, şirketin 6 aylık net karının 24,7 milyon TL olarak gerçekleştiğini söyledi.

04 Ağustos 2017
Halk GYO Genel Müdürü Feyzullah Yetgin: 6 aylık net karımız 24,7 milyon TL İmzasını attığı projelerle bulunduğu bölgelerdeki çehreye yeni bir görünüm kazandırmayı hedefleyen Halk GYO Genel Müdürü Dr. Feyzullah Yetgin, nitelikli ofis, konut ve otel projelerinden oluşan gayrimenkul portföylerinin 2 milyar TL’ye yaklaştığını açıkladı.

Türkiye için 2017 yılının ekonomik ve sosyal açıdan zorluklarla başladığını fakat akılcı manevralarla başarıya dönüştürüldüğünü söyleyen Feyzullah Yetgin, “Halk GYO olarak faaliyetlerimize başladığımız 2010 yılından bu yana gayrimenkul sektörüne ve ülkemize değer katmak için çalışıyoruz. Yedi yıl gibi kısa bir sürede portföyümüzü yeni projelerle zenginleştirerek, yaklaşık 4 kat artırdık. 2017, hem bizim hem de ülkemiz için mutluluk verici düzeydeki ekonomik istikrar ve başarılarla sürüyor. Ülke ve sektör olarak ikinci çeyrekte de vitesi artırdık. Şimdi 2023 hedefleri doğrultusunda tam gaz ilerleme vakti” diye konuştu.

Halk GYO, Türkiye’nin öncelikle bölgesel daha sonra da küresel finans merkezi olması vizyonu ile Çevre ve Şehircilik Bakanlığı koordinasyonunda hayata geçirilen İstanbul Uluslararası Finans Merkezi Projesi’nin en büyük paydaşlarından biri konumunda. Halk GYO, bu proje kapsamında hayata geçireceği 46 ve 34 katlı iki ofis kulesi ve 8’er katlı 3 ticari bloğun inşasının temellerini 2016 yılsonunda attı. Bu mega projenin, Türkiye’nin önde gelen finans kuruluşlarını bir araya getirmesi ve tamamlandığında binlerce kişiye yeni iş imkânı sağlaması hedefleniyor.

Şirketin devam eden konut projeleri arasında ise ayrıca Bizimtepe Aydos ve Şehristan Konutları da bulunuyor.

ORMANIN YANI BAŞINDA YEŞİLİN İÇİNDE

Halk GYO ve Vakıf GYO iş birliği ile Aydos Ormanı’nın yakınında inşa edilen Bizimtepe Aydos projesi, yüzde 90 peyzaj alanıyla da dikkat çeken projelerin başında geliyor. Şirketin “doğru lokasyonda doğru proje” anlayışıyla hayat geçirdiği proje, yatırımcılarına huzurlu ve sakin bir yaşam alanı sunmayı amaçlıyor. Projedeki konutların satışı ise devam ediyor. Ayrıca örnek dairesi hazır bulunan proje ev sahibi olmak isteyen ziyaretçilerini bekliyor.

TARİHİ DOKULARLA ÖRÜLMÜŞ MODERN BİR YAŞAM ALANI

Diğer devam eden konut projesi Şehristan Konutları ise, Halk GYO ve ER Konut A.Ş. imzasıyla Erzurum’a yeni bir çehre kazandırma amacıyla yükseliyor. Satışları devam eden proje, 24 bin metrakarelik arsa üzerinde 3 farklı konut tipiyle her yatırımcının zevkine uygun 620 daireden oluşuyor. Toplam 13 bloktan oluşan projenin her bloğu 13 kattan meydana geliyor. Şehristan Konutları projesinin Mayıs 2018 tarihinde yatırımcılarına teslim edilmesi hedefleniyor. Proje kentin tarihi dokularından ilham alınarak, sosyal yaşam alanları ve peyzajıyla yatırımcılarına bir konuttan daha fazlasını vaat ediyor.

“ÜLKEMİZE KATKI SUNMAYA DEVAM EDECEĞİZ”

Ürettikleri projelerle bulundukları yere değer kattıklarını ifade eden Halk GYO Genel Müdürü Dr. Feyzullah Yetgin, “Halk GYO adıyla imza attığımız her işte öncelikli olarak insanların yaşam standartlarını yükseltirken, bulunduğumuz bölgenin fiziki ve sosyal şartlarına da katkı sağlamayı amaçladık. Bizimtepe Aydos, Şehristan Konutları, Referans Bakırköy gibi projelerimiz bu anlayışın sonucunda ülkemize değer katan ve talep gören işler oldu. İstanbul’u küresel bir finans merkezine dönüştürecek IUFM projesi de tamamlandığında çevresine ve dokunduğu birçok sektöre değer katan bir proje olacaktır. Halk GYO olarak hayata geçirdiğimiz ve paydaşı olduğumuz her işle sektöre ve ülkemize katkımızı artırarak sürdürmeye devam edeceğiz” dedi.  


HABER İLE İLGİLİ YORUMLAR


henüz yorum yok

GÜNDEM HABERLERİ


Kuleli Evleri akıllı ev sistemleriyle donatılacak!

Kuleli Evleri akıllı ev sistemleriyle donatılacak!

Yıldırım Yapı Grubu’nun akıllı ev sistemleriyle donatacağı Kuleli Evleri, sahiplerine rahat ve konfo

16 Haziran 2018


Bağcılar Güneşli’de yapılan 4 konut projesi

Bağcılar Güneşli’de yapılan 4 konut projesi

İstanbul’un en kalabalık ilçelerinden biri olan Bağcılar’a bağlı Güneşli Mahallesi’nde yapılan bir b

16 Haziran 2018


Öne Çıkan Konut Projeleri


Tüm Türkiye’de en çok tercih edilen konut projelerini burada bulabilirsiniz.

İstanbul, Beylikdüzü

Keleşoğlu Holding

395.000 - 792.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Sancaktepe

Sur Yapı

385.000 - 837.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

Ankara, Etimesgut

Söğüt İnşaat

283.000 - 634.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Sancaktepe

Halk GYO

490.000 - 888.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

Konya, Meram

Torkam inşaat

315.000 - 1.000.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Beylikdüzü

Mutlu inşaat

200.000 - 734.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Beylikdüzü

Gül Proje

253.470 - 903.119 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Başakşehir

İntaya

595.000 - 998.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum