Harbiye Açık Hava Tiyatrosu Yıkılıyor

20 Mayıs 2016
PAYLAŞ
Harbiye Açık Hava Tiyatrosu Yıkılıyor
Bir süre önce 12 ay hizmet verebilmesi için açılır kapanır tavan yapılacağı açıklanan Harbiye Açık Hava Tiyatrosu yıkılıp yeniden yapılıyor. Bu yaz konserlerden sonra çalışmalara başlanacak olan Açıkhava'nın 1 yılda tamamlanması hedefleniyor...

1947 yılında hizmete giren Harbiye Açık Hava Tiyatrosu'nun 12 ay hizmet verebilmesi için üstünün açılır kapanır tavan sisteminin yapılacağı bir restorasyon sürecine gireceği daha önce açıklanmıştı. Yaklaşık 4 bin kişilik seyirci kapasitesine sahip olan Harbiye Açık Hava’nın aslında restore edilmeyeceği yıkılıp yeniden yapılacağı ortaya çıktı.

Cengiz Semercioğlu’nun yazısına göre Harbiye Açık Hava yenilenmeyecek, tamamen yıkılıp yerine yeni bir salon yapılacak. Semercioğlu’nun İstanbul Büyükşehir Belediyesi Kültür Daire Başkanı Abdurrahman Şen’den aldığı bilgiye göre tarihi Harbiye Açık Hava müzesi yıkılarak, yerine 7 bin kişilik açılır-kapanır tavanlı, 12 ay hizmet verebilen yeni bir Açıkhava yapılacak.

Yeni Açıkhava’nın projesinin hazır olduğunu belirten Şen, bu yaz konserlerden sonra yıkım işlemlerine başlanıp, projenin 1 yıl içinde tamamlanmasının hedeflendiğini söyledi. Seyirci kapasitesi yükselecek olan Açıkhava Tiyatrosu’nun geçtiğimiz ay yıkılan Cahide’ye doğru genişlemesi ve sahnenin sağa doğru kaydırılıp büyütülmesi planlanıyor.

"Harbiye Açık Hava Tiyatrosu Yıkılıyor" haberine ait yorum yok

Yorum Yap