Harbiye Açık Hava Tiyatrosu Yıkılıyor

Bir süre önce 12 ay hizmet verebilmesi için açılır kapanır tavan yapılacağı açıklanan Harbiye Açık Hava Tiyatrosu yıkılıp yeniden yapılacak. Bu yaz konserlerden sonra çalışmalara başlanacak olan Açıkhava'nın 1 yılda tamamlanması hedefleniyor...

20 Mayıs 2016
Harbiye Açık Hava Tiyatrosu Yıkılıyor Bir süre önce 12 ay hizmet verebilmesi için açılır kapanır tavan yapılacağı açıklanan Harbiye Açık Hava Tiyatrosu yıkılıp yeniden yapılıyor. Bu yaz konserlerden sonra çalışmalara başlanacak olan Açıkhava'nın 1 yılda tamamlanması hedefleniyor...

1947 yılında hizmete giren Harbiye Açık Hava Tiyatrosu'nun 12 ay hizmet verebilmesi için üstünün açılır kapanır tavan sisteminin yapılacağı bir restorasyon sürecine gireceği daha önce açıklanmıştı. Yaklaşık 4 bin kişilik seyirci kapasitesine sahip olan Harbiye Açık Hava’nın aslında restore edilmeyeceği yıkılıp yeniden yapılacağı ortaya çıktı.

Cengiz Semercioğlu’nun yazısına göre Harbiye Açık Hava yenilenmeyecek, tamamen yıkılıp yerine yeni bir salon yapılacak. Semercioğlu’nun İstanbul Büyükşehir Belediyesi Kültür Daire Başkanı Abdurrahman Şen’den aldığı bilgiye göre tarihi Harbiye Açık Hava müzesi yıkılarak, yerine 7 bin kişilik açılır-kapanır tavanlı, 12 ay hizmet verebilen yeni bir Açıkhava yapılacak.

Yeni Açıkhava’nın projesinin hazır olduğunu belirten Şen, bu yaz konserlerden sonra yıkım işlemlerine başlanıp, projenin 1 yıl içinde tamamlanmasının hedeflendiğini söyledi. Seyirci kapasitesi yükselecek olan Açıkhava Tiyatrosu’nun geçtiğimiz ay yıkılan Cahide’ye doğru genişlemesi ve sahnenin sağa doğru kaydırılıp büyütülmesi planlanıyor.


HABER İLE İLGİLİ YORUMLAR


henüz yorum yok

GÜNDEM HABERLERİ


Marilyn Monroe'nun Evi Satışa Çıkıyor!

Marilyn Monroe'nun Evi Satışa Çıkıyor!

Ünlü Hollywood yıldızı Marilyn Monroe'nun Los Angeles'ta yer alan evi 6.9 milyon dolara satılıyor...

27 Nisan 2017


İstanbul'da Belediyelere Kredi Geliyor!

İstanbul'da Belediyelere Kredi Geliyor!

Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, kentsel dönüşümle birlikte binaların yenilenmesi için Be

27 Nisan 2017


Öne Çıkan Konut Projeleri


Tüm Türkiye’de en çok tercih edilen konut projelerini burada bulabilirsiniz.

  • Dumankaya inşaat
  • Babacan Yapı
  • Eroğlu Gayrimenkul
  • Başarır inşaat
  • Ege Yapı
  • Mesa Mesken
  • Ağaoğlu inşaat