Harbiye Açık Hava Tiyatrosu Yıkılıyor

Bir süre önce 12 ay hizmet verebilmesi için açılır kapanır tavan yapılacağı açıklanan Harbiye Açık Hava Tiyatrosu yıkılıp yeniden yapılacak. Bu yaz konserlerden sonra çalışmalara başlanacak olan Açıkhava'nın 1 yılda tamamlanması hedefleniyor...

20 Mayıs 2016
Harbiye Açık Hava Tiyatrosu Yıkılıyor Bir süre önce 12 ay hizmet verebilmesi için açılır kapanır tavan yapılacağı açıklanan Harbiye Açık Hava Tiyatrosu yıkılıp yeniden yapılıyor. Bu yaz konserlerden sonra çalışmalara başlanacak olan Açıkhava'nın 1 yılda tamamlanması hedefleniyor...

1947 yılında hizmete giren Harbiye Açık Hava Tiyatrosu'nun 12 ay hizmet verebilmesi için üstünün açılır kapanır tavan sisteminin yapılacağı bir restorasyon sürecine gireceği daha önce açıklanmıştı. Yaklaşık 4 bin kişilik seyirci kapasitesine sahip olan Harbiye Açık Hava’nın aslında restore edilmeyeceği yıkılıp yeniden yapılacağı ortaya çıktı.

Cengiz Semercioğlu’nun yazısına göre Harbiye Açık Hava yenilenmeyecek, tamamen yıkılıp yerine yeni bir salon yapılacak. Semercioğlu’nun İstanbul Büyükşehir Belediyesi Kültür Daire Başkanı Abdurrahman Şen’den aldığı bilgiye göre tarihi Harbiye Açık Hava müzesi yıkılarak, yerine 7 bin kişilik açılır-kapanır tavanlı, 12 ay hizmet verebilen yeni bir Açıkhava yapılacak.

Yeni Açıkhava’nın projesinin hazır olduğunu belirten Şen, bu yaz konserlerden sonra yıkım işlemlerine başlanıp, projenin 1 yıl içinde tamamlanmasının hedeflendiğini söyledi. Seyirci kapasitesi yükselecek olan Açıkhava Tiyatrosu’nun geçtiğimiz ay yıkılan Cahide’ye doğru genişlemesi ve sahnenin sağa doğru kaydırılıp büyütülmesi planlanıyor.


HABER İLE İLGİLİ YORUMLAR


henüz yorum yok

GÜNDEM HABERLERİ


Hilltown AVM Küçükyalı 27 Ekim’de ziyaretçilere açılacak

Hilltown AVM Küçükyalı 27 Ekim’de ziyaretçilere açılacak

Küçükyalı’da hayata geçirilen Hilltown AVM projesi 27 Ekim Cuma günü kapılarını açacak.

17 Ekim 2017


RE/MAX Türkiye ücretsiz kariyer semineri düzenleyecek

RE/MAX Türkiye ücretsiz kariyer semineri düzenleyecek

Girişimciliğe teşvik edici çalışmalar yürüten RE/MAX Türkiye, gayrimenkul sektöründe çalışan ya da ç

17 Ekim 2017


Öne Çıkan Konut Projeleri


Tüm Türkiye’de en çok tercih edilen konut projelerini burada bulabilirsiniz.