Harem Otogarı Ne Zaman Taşınacak?

23 Aralık 2015
PAYLAŞ
Harem Otogarı Ne Zaman Taşınacak?

İstanbul’un ilk otogarı olma özelliği taşıyan Harem Otogarı 45 yıllık yerinden Ataşehir’e taşınıyor. Peki Harem Otogarı ne zaman taşınacak? Cevabı haberimizde…

İstanbul Anadolu Yakası Üsküdar’da konumlanan Harem Otogarı 45 yıllık yolculuğuna Ataşehir’de devam edecek.

HAREM OTOGARI NEREYE TAŞINACAK?
1970’te hizmete giren ve İstanbul’un ilk otogarı olma özelliği taşıyan Harem Otogarı Ataşehir’e taşınıyor.

HAREM OTOGARI NE ZAMAN TAŞINACAK?
Ataşehir’deki yeni yerinde daha modern hizmet verecek olan Harem Otogarı ne zaman taşınacak merak konusu. Harem Otogarı’nın 2017 yılında taşınması planlanıyor.

İŞLETMESİNİ İSPARK YAPACAK
İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından kurulacak olan Cep Otogarı, İspark tarafından işletilecek. Günde 10 bin otobüs seferinin yapılacağı yeni otogarın yılda yaklaşık 50 bin yolcuya hizmet vermesi bekleniyor.

İSTANBUL’UN İLK OTOGARI
İstanbul’un ilk otogarı olma özelliği taşıyan Harem Otogarı 1970 yılında hizmete açılmıştı. 1950’lerde ulaşım ağının gelişmesi ve modernleşmesi ile birlikte yolcu kapasitesi ve araç sirkülasyonun artmasıyla, o güne dek Üsküdar daha sonra da Kadıköy İskele Meydanı’nda kümelenen otobüs şirketleri yazıhaneleri şehir trafiğini daha da karmaşık hale getirince Harem Otogarı açılıyor. 1970’te denizin doldurulması ile kazanılan alanda yapılan Harem Otogarı’nın, şehir içinde kalması ve çevre yollarına uzaklığı nedeniyle taşınması gündeme geldi. Bölge trafiğini olumsuz etkilediği gerekçesiyle tarihi otogarın Ataşehir’e taşınması kararlaştırıldı.

HABER: Şengül KIRMIZITAŞ


"Harem Otogarı Ne Zaman Taşınacak?" haberine ait yorum yok

Yorum Yap