Havaray Projesi İçin Düğmeye Basıldı

19 Temmuz 2014
PAYLAŞ
Havaray Projesi İçin Düğmeye Basıldı

Sefaköy-Halkalı-Başakşehir aksındaki ulaşıma alternatif olarak projelendirilen Havaray hattı için düğmeye basıldı.

Sefaköy-Halkalı-Başakşehir Havaray Projesi'nin danışmanlık hizmetini hangi şirketin üstleneceği ise 20 Ağustos'ta yapılacak ihaleden çıkan sonuca göre belirlenecek.

Sefaköy-Halkalı-Başakşehir Havaray projesi 20 Ağustos 2014 tarihinde ihale ediliyor. İBB Ulaşım Planlama Müdürlüğü tarafından yürütülen Sefaköy-Halkalı-Başakşehir Havaray projesinin ihalesi saat 10:30'da İstanbul Büyük Şehir Belediyesi İhale İşleri Müdürlüğü'nde yapılacak.

PROJE 8 AYDA TAMAMLANACAK

1,60 kilometre uzunlukta olan Sefaköy-Halkalı-Başakşehir Havaray Projesi danışmanlık hizmeti işinin 8 ayda tamamlanacak. Kesinleşmemiş güzergaha göre Sefaköy metrobüs durağından başlayacak olan havaray projesi, Halkalı Meydanı'ndan geçerek, Atakent, İkitelli ve Başakşehir 1. Etap Metrosu'na kadar gidecek.

DİĞER HATLARLA BAĞLANTILI OLACAK

Sefaköy-Halkalı-Başakşehir Havaray projesi, Beylikdüzü İncirli Metrosu, Kirazlı Halkalı LRT Hattı ve Mecidiyeköy Mahmutbey Metrosu ile entegre olacak.

HAVARAY HATTINDAKİ BÖLGELERİN DEĞERİ ARTABİLİR

Gayrimenkul uzmanlarına göre, projenin gidişatı ile paralel olarak, Sefaköy-Halkalı-Başakşehir hattı üzerinde bulunan bölgelerde 1 yıl gibi bir sürede metrekare birim fiyatında yüzde 75 ile yüzde 85 arasında artış gözlemlenebilir.


"Havaray Projesi İçin Düğmeye Basıldı" haberine ait yorum yok

Yorum Yap