Hazine taşınmazlarının ihalesi iptal edildi

Bakanlık tarafından hazine taşınmazlarına yönelik düzenlenecek ihaleler iptal edildi.

25 March 2020
Hazine taşınmazlarının ihalesi iptal edildi Tüm dünyada olduğu gibi Türkiye'de de etkisini hissettiren Koronavirüs salgını nedeniyle tedbirler alınmaya devam ediliyor. Alınan tedbirlerde özellikle çok sayıda insanın bir arada bulunacağı tören, ihale gibi organizasyonların şu aşamada iptal edildiği görülüyor.

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, sosyal medya hesabından Koronavirüs tedbirleri kapsamında alınan kararlara ilişkin açıklama yaptı. Bakan Kurum, hazine taşınmazlarının ihalelerinin Nisan sonuna kadar iptal edildiğini açıkladı.

Kişisel Twitter hesabı üzerinden açıklama yapan Bakan Kurum, "Koronavirüs tedbirleri kapsamında, Türkiye genelinde hazine taşınmazlarının kapalı ya da açık teklif usulüyle yapılacak ihalelerini iptal ettik. Bu süreçte nisan ayı sonuna kadar ihale yapılmayacaktır" ifadelerini kullandı.

DAHA ÖNCE KİRALAR ERTELENMİŞTİ

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, geçtiğimiz günlerde de hazine taşınmazları üzerinde faaliyet gösteren ancak alınan tedbirler kapsamında işlerini durduran esnafa kira konusunda yardımda bulunma kararı aldı.

Konu hakkında değerlendirmelerde bulunan Bakan Kurum, hazine taşınmazlarındaki kiracılardan talep gelmesi durumunda kira konusunda yardım edeceklerini belirterek, "Yönetmeliğin 67 ve 70'nci maddelerine göre idaremizce kiraya verilen büfe, kantin, kafeterya, çay ocağı gibi tahsisli taşınmazlardaki ticari amaçla kullanılan yerler ile İçişleri Bakanlığınca 16 Mart 2020 tarihi itibarıyla faaliyet göstermemesine karar verilen yerlere ait kira bedellerinin, faaliyet göstermediği süreye isabet eden kısımlarının kira bedelinden indirilmesi, iade edilmesi veya mahsup yapılması; tahsisli taşınmazlardaki ticari amaçla kullanılan yerlerden faaliyetine devam edenlerde personel sayısı ve faaliyet sürelerindeki değişiklikler dikkate alınarak yeniden belirlenmesi suretiyle gerekli indirim, iade ve mahsubun yapılması uygun görülmüştür" ifadelerini kullanmıştı.HABER İLE İLGİLİ YORUMLAR


henüz yorum yok

Öne Çıkan Konut Projeleri


Tüm Türkiye’de en çok tercih edilen konut projelerini burada bulabilirsiniz.

İstanbul, Beylikdüzü

Keleşoğlu Holding

395.000 - 792.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Sancaktepe

Sur Yapı

385.000 - 837.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

Ankara, Etimesgut

Söğüt İnşaat

283.000 - 634.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Sancaktepe

Halk GYO

490.000 - 888.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Beylikdüzü

Mutlu inşaat

200.000 - 734.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

Konya, Meram

Torkam inşaat

315.000 - 1.000.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Beylikdüzü

Gül Proje

253.470 - 903.119 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Başakşehir

İntaya

595.000 - 998.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum