Hazır Kira Beyan Sistemi Mart’ta Başlıyor

22 Şubat 2016
PAYLAŞ
Hazır Kira Beyan Sistemi Mart’ta Başlıyor

Maliye Bakanı Naci Ağbal vatandaşların 1 Mart'tan itibaren beyannamelerini internet üzerinden verebileceklerini açıkladı...

4 yıldır uygulanan ‘Önceden Hazırlanmış Kira Beyanname Sistemi’nin kapsamı genişletildi. Yeni sistemle beraber vatandaşlar, yalnızca kira geliri için değil, ücret, menkul sermaye iradı ile diğer kazanç ve iratları için de internet üzerinden hazır beyannameler ile işlemlerini yapabilecekler.

Sisteminin genişletildiğinin müjdesini veren Maliye Bakanı Naci Ağbal, "1.5 milyon vatandaşımızı ilgilendiren Hazır Beyan Sistemi’ni uygulamaya mart ayı itibarıyla başlıyoruz" dedi.

Hazır Beyan Sistemi ile ilgili alanlardaki vergi hesaplamaları otomatik olarak yapılabilecek. Sistemden yurtdışındaki vatandaşlarda faydalanabilecek.

Sistemle beraber vatandaşların vergi dairesine veya mali müşavir, muhasebeci gibi bir uzmana ihtiyacı kalmadan internet üzerinden beyannamelerini kolayca verebilecek. Vergiler de internet üzerinden kredi kartı ile ödenebilecek.

Vatandaşlar beyannamelerini 1-25 Mart tarihleri arasında Gelir İdaresi Başkanlığının internet adresi üzerinden verebilecek.


"Hazır Kira Beyan Sistemi Mart’ta Başlıyor" haberine ait yorum yok

Yorum Yap