• Diğer Haberler
  • ‘Hem deniz hem kara ulaşımında yollar Üsküdar’a çıkacak’

‘Hem deniz hem kara ulaşımında yollar Üsküdar’a çıkacak’

Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen, Üsküdar’da gerçekleştirilen çalışmalarla ilgili açıklamalarda bulundu.

11 Ocak 2018
‘Hem deniz hem kara ulaşımında yollar Üsküdar’a çıkacak’ Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen, yaptığı açıklamada Üsküdar'da meydan çalışmasının hız kesmeden sürdüğünü, bu çalışmalara paralel altyapı çalışmalarına da devam ettiklerini dile getirdi.

Özellikle yoğun yağışlarda Üsküdar sahilinin su altında kalması sorununu ortadan kaldıracak altyapı çalışmalarını başlattıklarını ifade eden Türkmen, “Üsküdar'da denizle kara birleşti, şeklinde haberlere yansıyan manzara, meydan ve şu anda devam eden yağmur suyu kanal çalışması tamamlandığında ortadan kalkacak. Şu anda gördüğünüz bu hatta iki kanal çalışmamız var. Biri 2 metre çapında yağmur suyu kanalı, diğer ise 1 metre çapında atık su kanalı. Bu çalışma sahile kadar devam edecek. Yağmur suyu yerin altından açtığımız kanallarla denize akacak. Çalışmaları 2018'in ilk yarısında tamamlamış olacağız ve denizle kara artık birleşmeyecek” şeklinde konuştu.

“KESİNTİSİZ YAYA VE BİSİKLET YOLU YAPILACAK”

Başkan Türkmen, Üsküdar'da Harem-Üsküdar sahil, Üsküdar-Beylerbeyi sahil ve meydan düzenlemesi olmak üzere üç aşamalı bir çalışmanın devam ettiğini belirterek, “Her üç projemizde de çalışmalar hızlı şekilde devam ediyor. İnşallah üç projeyi de aynı anda bitirmiş olacağız. Harem'den başlayan ve Beylerbeyi'ne kadar süren çalışmada kesintisiz yaya yolu, kesintisiz bisiklet yolu ve kesintisiz araç yolu şeklinde olacak. Üsküdar ana meydanda ise deniz tarafına doğru biraz büyütüyoruz. Denize doğru 13-14 bin metrekarelik kazıklı teras sistemi yapılıyor. Üsküdar Meydanı, eski belediye binamız, katlı otopark ve aradaki iş merkezlerini de içerisine alan Mimar Sinan Meydanı çalışmalarına da şubat ayında başlayacağız. Mimar Sinan Meydanı çevresindeki istimlak problemi de acele kamulaştırma yoluyla çözüldü. Bu ay sonu itibarıyla tahliyeler gerçekleşecek. Burada meydanın altına bin araçlık otopark yapacağız” dedi.“ÜSKÜDAR 125 BİN METREKARELİK YENİ MEYDAN KAZANACAK”

Hayata geçirdikleri çalışmaların bu yaz tamamlanacağını da sözlerine ekleyen Türkmen, Üsküdar sahilinden itibaren yeni belediye binasına kadar olan alanda ilçeye 125 bin metrekarelik yeni bir meydan kazandıracaklarını dile getirdi.

Başkan Türkmen, İstanbul'un Maltepe, Yenikapı ve Taksim Meydanı'ndan sonra Üsküdar'da çok önemli bir meydana sahip olacağını kaydederek, “Üsküdar Meydanı'nın diğer meydanlardan farkı İstanbul'un en kolay ulaşılabilir meydanı olması olacak. Bir taraftan deniz ulaşımı, bir taraftan Marmaray ve Ümraniye-Çekmeköy metrosu, bir taraftan Avrasya Tüneli ve kara yolu ile adeta bütün yollar Üsküdar'a çıkmış olacak. Projemizde hem ana meydan hem de Mimar Sinan Meydanı'nı özellikle toplu gösteriler, mitingler, kültürel, sosyal faaliyetler için daha aktif ve fonksiyonel hale getirecek dokunuşlar var. Çalışmalar tamamlandığında bu meydan, Üsküdar'ın sadece bugünü ve yarını değil, gelecek yüzyıldaki meydanı olacak” diye ekledi.HABER İLE İLGİLİ YORUMLAR


henüz yorum yok

GÜNDEM HABERLERİ


Bedelsiz Sanayi Arazi Tahsisi Genişliyor

Bedelsiz Sanayi Arazi Tahsisi Genişliyor

İstihdamı ve sanayiyi desteklemek amacıyla yürürlüğe konulan Organize Sanayi Bölgelerine Yönelik Bed

09 Kasım 2018


Kapadokya’da Kaçak Yapılar Yıkılıyor

Kapadokya’da Kaçak Yapılar Yıkılıyor

UNESCO mirası Kapadokya’da Peribacaları etrafında yapılan kaçak yapılar Çevre ve Şehircilik Bakanı M

06 Kasım 2018


Öne Çıkan Konut Projeleri


Tüm Türkiye’de en çok tercih edilen konut projelerini burada bulabilirsiniz.

İstanbul, Beylikdüzü

Keleşoğlu Holding

395.000 - 792.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Sancaktepe

Sur Yapı

385.000 - 837.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

Ankara, Etimesgut

Söğüt İnşaat

283.000 - 634.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Sancaktepe

Halk GYO

490.000 - 888.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

Konya, Meram

Torkam inşaat

315.000 - 1.000.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Beylikdüzü

Mutlu inşaat

200.000 - 734.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Beylikdüzü

Gül Proje

253.470 - 903.119 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Başakşehir

İntaya

595.000 - 998.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum