Hilton Kartepe İçin İmzalar Atıldı!

Kocaeli İzmit'deki en yeni konut projeleri hakkında ve emlak sektöründeki son gelişmelere dair haberleri incelemek için tıklayınız.

10 Eylül 2015
Hilton Kartepe İçin İmzalar Atıldı!

Dünyanın en büyük otel zincirlerinden Hilton Otel, Kocaeli'deki arsası için protokol imzaladı.

Kartepe’de yapımı devam eden Hilton Otel Bureau isimli proje için yüklenici firma ile otel yetkilileri arasında protokol imzalandı. Bu protokol ile Hilton, Kocaeli’deki yerini aldı.

Dünyanın en önemli otel zincirlerinin başında yer alan Hilton’un Kartepe’deki Bureau isimli projesi devam ederken yüklenici firma ile otel yetkilileri arasında protokol imzalandı. Kocaeli’ye büyük prestij ve katma değer kazandırması beklenen bu projenin içerisinde bulunan otel ile ilgili olarak Hilton WorldWide Grubunun Avrupa ve Türkiye direktörleri ile Kocaeli Ticaret Odası Burhan Kasım Meclis Salonu’nda anlaşma protokolü imzaladı. Bu protokol ile Hilton Kocaeli’de hizmet verecek. 338 yataklı 5 yıldızlı DoubleTree by Hilton Oteli’nde 320 adet rezidans ve ofis, 23 adet ulusal ve dünya zincir marka (restoran-kafe) işyerleri olacak.

Protokol imza törenine KOTO Başkanı Murat Özdağ, Hilton Türkiye İş Geliştirme Genel Müdürü Tuğrul Temel, MMS İnşaat Sahibi Dr. Yüksek İnşaat Mühendisi Murat Mustafa Satı, İl Kültür ve Turizm Müdürü Adnan Zanburkan ve çok sayıda davetli katıldı.

Törende ilk konuşmayı KOTO Başkanı Murat Özdağ yaptı. Özdağ, “Eğer ticarette ve yatırımda bizler güçlü olursak emin olun olur her şey daha güçlü olur. Ticaret olmak zorunda, insanlar kendi ihtiyaçlarını giderecek. O yüzden bugünlerde bu yatırımı yapanlara teşekkür ediyorum. Bu manada Kocaeli’de ciddi artıların olduğunu görmekteyiz. Daha büyük yatırımlar için başka illeri tercih etmeyip, bizi tercih etmeleri için her türlü aşamayı kaydedeceğiz. Hız kesmeden ticari faaliyetlerimize devam edeceğiz” dedi.

Hilton Türkiye İş Geliştirme Genel Müdürü Tuğrul Temel Kocaeli’nin Türkiye’nin en ikinci sanayi şehri olduğunu söyledi. Temel, “Kocaeli inanıyoruz ki gelişmeye devam edecek. Yakın bir zaman sonra oteli açıp misafirlerimizi birlikte ağırlayacağız. Otel misafirlerin rahatlığı için dizayn edildi. İnşallah beraber başka projelere de imza atacağız” ifadelerini kullandı.

Yüklenici firmanın sahibi Dr. Yüksek İnşaat Mühendisi Murat Mustafa Satı, otel hakkında bilgi verdi. Satı, ”Otelin en önemli özeliği Misafirleri barındırabilecek noktada olması. Ticari bir yatırım yaparken fark edilebilir bir noktada olması çok önemli. Bölgenin önemli sanayi kuruşları etrafında olması nedeniyle iş amaçlı konaklamaların yoğun bir biçimde yapılacağı görünüyor. Otelimiz her ikisini de yansıtacak özelliğe sahip. 365 gün boyunca canlı kalacak bir yetiye sahip. Oteli dizayn ederken buraya planlayacağımız yapının çok özel olmasını istedik ve binamızın modaya uymalı ve Kocaeli’yi yansıtabilmeliydi. Bir endüstri dizaynı vermeliydik. Ana temamızı endüstriyel atmosfer olarak belirledik. Cam, çelik ve ahşap malzemelerini kullandık. Bureau Hilton Hotel-Residance-Store” lüks yapı, Otoyol İzmit doğu çıkışı sonrası Sapanca istikametinde D-100 Karayolu ve otoyolun kesiştiği bir lokasyonda yer alıyor. Karma tip bir proje olan 'Bureau Hotel-Residance-Store' bünyesinde 5 yıldızlı zincir otel, ticari birimler, restoranlar, rezidans ve ofisler yer almakta. Otel, 2017 yılının yılbaşı gecesi açılacak. İnşaat, oteli 3 yada 4 ay önceden bitirmeyi planlıyor. Bureau projesi, sanayinin başkenti Kocaeli’de İzmit Vapur İskelesi’ne 10, Cengiz Topel Havaalanına 3, Sabiha Gökçen Havaalanına 60 dakika uzaklıkta olup verimli, ferah ve havadar kat alanları ile aynı zamanda sosyal bir yaşam alanı olarak tasarlandı” diye konuştu.

İHAHABER İLE İLGİLİ YORUMLAR


henüz yorum yok

GÜNDEM HABERLERİ


Atış Yapı Bursa’da okul yapacak

Atış Yapı Bursa’da okul yapacak

Bursa Büyükşehir Belediyesi ve Atış Yapı tarafından hayata geçirilecek olan ‘Kaya Ali Atış İlköğreti

18 Temmuz 2017


Ziraat GYO Faaliyetlerine Başladı

Ziraat GYO Faaliyetlerine Başladı

1,3 milyar lira ödenmiş sermayesi olan Ziraat Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı faaliyetlerine başladı..

07 Kasım 2016


Öne Çıkan Konut Projeleri


Tüm Türkiye’de en çok tercih edilen konut projelerini burada bulabilirsiniz.

  • Dumankaya inşaat
  • Babacan Yapı
  • Eroğlu Gayrimenkul
  • Başarır inşaat
  • Ege Yapı
  • Mesa Mesken
  • Ağaoğlu inşaat