İBB Kış Çalışmalarına Start Verdi

İBB kış hazırlığına başladı. Kış aylarında olması muhtemel kar, buz ve göllenme ile mücadele çalışmaları başladı

03 Aralık 2015
İBB  Kış Çalışmalarına Start Verdi

İBB kış hazırlığına başladı. Kış aylarında olması muhtemel kar, buz ve göllenme ile mücadele çalışmaları başladı...

İstanbul Büyükşehir Belediyesi kış çalışmalarına başladı. 39 ilçenin başkan yardımcıları ve fen işleri müdürleri ile AKOM'da (Afet Koordinasyon Merkezi) biraraya geldi.

Toplantıya; İtfaiye Daire Başkanı Ali Karahan, Yol Bakım ve Altyapı Koordinasyon Daire Başkanı Turgay Gökdemir, Sağlık ve Sosyal Hizmetler Daire Başkanı Muzaffer Saraç, Bilgi İşlem Daire Başkanı Hakkı Tok, Destek Hizmetleri Daire Başkanı Osman Savaş, AKOM Müdürü Mustafa Akyüz, Halkla İlişkiler ve Beyaz Masa, İETT, İSKİ, İGDAŞ, İSFALT ilgili müdürleri ile 39 ilçenin başkan yardımcıları ve fen işleri müdürleri katıldı.

Kış hazırlıklarının ele alındığı toplantıda kış aylarında olması muhtemel kar-buz ve göllenme mücadeleleri ele alındı.

BİN 114 ARAÇ VE 5 BİN 450 PERSONEL ÇALIŞACAK
Bin 114 araç ve 5 bin 450 personel ile kışla mücadele yapacaklarını belirten Yol Bakım ve Altyapı Koordinasyon Daire Başkanı Turgay Gökdemir, İstanbul genelinde 4 bin kilometrelik yol ağında 360 müdehale güzergahında kışa hazır olduklarını söyledi.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından ilçe belediyelere tuz ve solüsyon desteği sağlanırken talep durumunda takviye yapılacak. Ayrıca ilçe belediyelerinin kendi imkanları yetersiz kaldığı durumlarda Büyükşehir ekipleri tarafından destek verilecek.

AKOM İŞ BAŞINDA
Kışla mücadele çalışmaları AKOM koordinasyonunda yapılacak. Araçların belirlenen güzergahlarda yapacakları kar küreme ve yol açma çalışmaları, mevcut araç takip sistemi ile AKOM’dan takip edilecek, gerekli durumlarda araçlar başka bölgelere yönlendirilecek. Kritik kavşaklarda 52 kurtarıcı ve çekici muhtemel yolda kalmalar ve kazalara karşı hazır bekletilecek.

EVSİZLER DE UNUTULMADI
Sokakta yaşayan kimsesiz vatandaşlar için toplama merkezinin de planlandığı programda zabıta, polis ve ambulanslarla toplanan evsiz vatandaşlar sağlık kontrollerinin ardından erkekler Zeytinburnu Spor Kompleksi, bayanlar için Darülaceze Merkezi’nde misafir edilecek.İlçe Belediyeleri kendi bölgelerinde tespit ettikleri evsiz vatandaşları İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin misafirhanelerine getirecekler.HABER İLE İLGİLİ YORUMLAR


henüz yorum yok

GÜNDEM HABERLERİ


ABD’de ikinci el konut satışında düşüş

ABD’de ikinci el konut satışında düşüş

Amerika Birleşik Devletleri’nde yayımlanan rapora göre haziran ayından ülkede ikinci el konut satışı

25 Temmuz 2017


İstanbul’da enerji santrali kurulacak

İstanbul’da enerji santrali kurulacak

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, Kemerburgaz’da 70 dönümlük araziye 5MW’lık enerji tarlası kuracağını

25 Temmuz 2017


Öne Çıkan Konut Projeleri


Tüm Türkiye’de en çok tercih edilen konut projelerini burada bulabilirsiniz.

  • Dumankaya inşaat
  • Babacan Yapı
  • Eroğlu Gayrimenkul
  • Başarır inşaat
  • Ege Yapı
  • Mesa Mesken
  • Ağaoğlu inşaat