İBB Kurban Satış ve Kesim Yerleri Belirlendi!

İstanbul Başakşehir'deki en yeni konut projeleri hakkında ve emlak sektöründeki son gelişmelere dair haberleri incelemek için tıklayınız.

17 Eylül 2015
İBB Kurban  Satış ve Kesim Yerleri Belirlendi!

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Anadolu Yakasında Pendik Ballıca Köyü ve Ataşehir Ferhatpaşa Mahallesi ile Avrupa Yakasında Eyüp Alibeyköy ve Başakşehir Kayaşehir olmak üzere 4 farklı alanda Kurban Satış ve Kesim alanları ile hizmet verecek...

Kurban satış ve kesim alanlarımız ortalama 12.000 metrekarelik alanlar üzerine kurulmuş olup ihtiyaç duyulabilecek her türlü sosyal donatıya sahiptir. Kurban Satış ve kesim alanlarında; otopark, cafe, tuvalet, duşlar ve ibadethane mekanları ile İstanbullulara daha iyi ve kaliteli hizmet verebilmek için tasarlandı.

Kurban kesim alanlarımızda bayram süresince toplamda 3000 görevli kişi Kurban kesimi ve parçalama hizmetlerinde bulunacak. İlçe Belediyeleri ile koordineli olarak gerçekleştirilecek çalışmalarla yaşanabilecek olası sorunların minimize edilmesi amaçlanıyor.

İSTANBUL'DA İLÇE İLÇE KURBAN KESİM YERLERİ İÇİN TIKLAYINIZ
İl Kurban Komisyonu kararları gereği İstanbul’da bulunan tüm Kurban Satış ve Kesim Yerleri Büyükşehir Zabıta ekipleri ve veteriner hekimlerden oluşan denetim birimlerince Kurbanlık Hayvanlar ilimize giriş yapmadan önce gerekli kontrolleri yapıldı. Hizmetler devam etmekte olup ve uygun olmayan Kurban satış ve kesim alanları için yapılması gerekenler bildirildi.

Kurbanlıkların kente gelmesiyle birlikte Kurban Satış alanlarında; kurbanlık hayvanların pasaportları ile sağlık durumlarını ve hayvan sevki sırasında hayvan üreticilerinin yanlarında bulundurması gereken tüm evrakları ayrıntılı incelenerek uygun olan hayvanlar kurban satış alanlarına girişine izin verildi.

İBB Veteriner Hizmetleri Müdürlüğü sahiplerinin elinden kaçabilecek, güvenliği tehlikeye sokabilecek hayvanların yakalanması ile ilgili hayvan yakalama ekipleri oluşturularak istenmeyen manzaraların oluşmasının önüne geçilecek.

Müracaat ve Şikâyetler 153’e
Vatandaşlar konuyla ilgili her türlü müracaat ve şikâyetleri için Alo 153’ü arayabilecek. Hayvanları kaçan vatandaşların 153 Beyaz Masa’yı aramaları halinde de görevli ekiplerce müdahale edilecek.HABER İLE İLGİLİ YORUMLAR


henüz yorum yok

GÜNDEM HABERLERİ


Türk yatırımcılara ABD’de yatırım yapma fırsatı

Türk yatırımcılara ABD’de yatırım yapma fırsatı

Amerika’nın Teksas eyaletinde 2009 yılından bu yana faaliyetlerine devam eden ABD Emlak Yatırım Danı

07 Kasım 2017


Strada Bahçeşehir arazisinde Akzirve Challenge heyecanı sürüyor

Strada Bahçeşehir arazisinde Akzirve Challenge heyecanı sürüyor

Strada Bahçeşehir proje arazisi, 17 Eylül’de tamamlanan Akzirve Challenge Off Road etkinliğinin 12 K

07 Kasım 2017


Öne Çıkan Konut Projeleri


Tüm Türkiye’de en çok tercih edilen konut projelerini burada bulabilirsiniz.