İBB Yerinde Çözüm Modeli Start Aldı

26 Şubat 2016
PAYLAŞ
İBB Yerinde Çözüm Modeli Start Aldı

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Halkla İlişkiler Müdürlüğü “Yerinde Çözüm Modeli” ile acil müdahale gerektiren sorunları vatandaşlardan önce fark ederek vatandaşlardan önce çözeme kavuşturacak…

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Halkla İlişkiler Müdürlüğü “Yerinde Çözüm” modeli başlattı. Avrupa Yakası’nda 3, Anadolu Yakası’nda ise 7 olmak üzere toplam 10 bölgede aktif hizmet verilecek olan sistem ile insan ve şehir hayatını riske atan acil mücadele gerektiren sorunlar vatandaşlardan önce fark edilerek kısa zamanda çözüme kavuşturulacak.

“Yerinde Çözüm Modeli” kapsamında her bir bölgede görev yapacak minimum 2 kişiden oluşan gezici gözlem ekipleri oluşturuldu. İBB bünyesinde görev yapan Gözlem Ekipleri, uzun yıllar saha tecrübesi bulunan ve yerel yönetim süreçlerine hakim kişilerden titizlikle seçildi. Ekipler, sorumlu oldukları bölgelerde insan ve şehir hayatını riske atan, acil müdahale gerektiren sorunları vatandaşlardan önce fark ederek kısa zamanda çözüme kavuşturmaya başladı.

Gözlem Ekipleri, teknolojik olarak tam donanımlı, GPS sistemiyle birbiriyle ve merkezle sürekli bağlantı kurabilen, görüntüleri ve bilgileri anında komuta merkezine iletebilecek güçte özelliklere sahip mobil ekiplerden oluşuyor.
Ekipler, AlO 153, İletişim Noktaları, Sosyal Medya, Muhtar, STK birimleri ve tüm iletişim kanallarıyla vatandaş tarafından Halkla İlişkiler Müdürlüğü’ne ulaşan acil ve kronik sorunların çözümünde ilgili birimlerle irtibata geçerek yerinde çözüme hız katacak.

Pilot olarak 10 ekiple görev yapan Yerinde Çözüm Modeli’nin nihai hedefi İstanbul’un 39 ilçesine 39 Gözlem Ekibi yerleştirerek çözüm dinamiklerini hızlandırmak, vatandaşın sorunlarının yerinde takibini yaparak hızlı ve etkin çözümleri sunmaktadır.


"İBB Yerinde Çözüm Modeli Start Aldı" haberine ait yorum yok

Yorum Yap