İBB'den İstanbul Otogarı Açıklaması

Büyük İstanbul Otogarı'nın tahliye edilmesine yönelik çıkan haberlere İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nden açıklama geldi. İşte o açıklama...

23 Ağustos 2016
İBB'den İstanbul Otogarı Açıklaması Büyük İstanbul Otogarı'nın tahliye edilmesine yönelik çıkan haberlere İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nden açıklama geldi. İşte o açıklama...

İstanbul Büyükşehir Belediyesi İstanbul Otogarı'nın tahliye edileceği yönünde çıkan haberler için "İstanbul Otogarının tahliyesi söz konusu değildir. İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin yazısı, 4 Mayıs 2019 tarihine kadar işletme hakkı olan Uluslararası Anadolu ve Trakya Otobüsçüler Derneği'ne yöneliktir" açıklamasında bulundu.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, açıklamasında işletmecinin UKOME tarafından, "Otoparka giriş-çıkışlar ilk 25 dakika için ücretsizdir" şeklinde alınan kararlara uymadığını belirtti.

Açıklamanın devamında ise işletmeciye sözleşmeye göre otoparkı işletme hakkı olmadığından 2014 yılında dava açıldığı ve davanın hala devam ettiğine yer verildi. Hukuki süreçler dahilinde otogarı işletme hakkı sözleşmeye dayalı olarak devam ettiği de bildirildi.

İBB'den gelen açıklamada haberlere konu olan yazıda şirketin projeye aykırı imalat ve kullanımlarının olduğu tespit edildiğinden, bu hususu yasal ve rutin bir işlem olarak işletmeciye bildirildikleri ifade edildi.
HABER İLE İLGİLİ YORUMLAR


henüz yorum yok

GÜNDEM HABERLERİ


ABD’de ikinci el konut satışında düşüş

ABD’de ikinci el konut satışında düşüş

Amerika Birleşik Devletleri’nde yayımlanan rapora göre haziran ayından ülkede ikinci el konut satışı

25 Temmuz 2017


İstanbul’da enerji santrali kurulacak

İstanbul’da enerji santrali kurulacak

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, Kemerburgaz’da 70 dönümlük araziye 5MW’lık enerji tarlası kuracağını

25 Temmuz 2017


Öne Çıkan Konut Projeleri


Tüm Türkiye’de en çok tercih edilen konut projelerini burada bulabilirsiniz.

  • Dumankaya inşaat
  • Babacan Yapı
  • Eroğlu Gayrimenkul
  • Başarır inşaat
  • Ege Yapı
  • Mesa Mesken
  • Ağaoğlu inşaat