İDSB Üyeleri, İftarda Bir Araya Geldi

İDSB üyeleri, Bahariye Mevlevihanesi’nde düzenlenen iftarda bir araya geldi. Selamlama konuşması gerçekleştiren İDSB Genel Sekreteri Eyüp Akbal,

21 March 2024
İDSB Üyeleri, İftarda Bir Araya Geldi “Tüm İslam coğrafyasında barışın hâkim olduğu, insanların özgürce bir yaşam sürdüğü ve inançlarını dilediklerince yaşayabilecekleri günlerin gelmesi için dualarda buluşalım.” dedi.

İslam Dünyası STK’ları Birliği’nin (İDSB) üyeleri, İstanbul’da yapılan iftar yemeğinde buluştu. Bahariye Mevlevihanesi’nde İDSB Genel Sekreteri Eyüp Akbal'ın ev sahipliğinde gerçekleştirilen iftar yemeğine; İstanbul Vali Yardımcısı Mustafa Kaya, İstanbul Havalimanı Mülki İdare Amiri Vali Doç. Dr. M. İlker Haktankaçmaz, Kandilli Rasathane Müdürü Prof. Dr. Haluk Özener, Eski İDSB Genel Sekreteri Ali Kurt, İDSB Kurucu Genel Sekreteri Necmi Sadıkoğlu, Türkiye Gönüllü Teşekkürler Vakfı Kurucular Kurulu Başkanı Hamza Akbulut, Doç. Dr. Cihat Yaycı, İhvan Şura Kurulu Üyesi (Mısır) Mihtat Haddad, Doğu Türkistan Maarif Vakfı Başkanı Hidayetullah Oğuzhan, Filistin Dayanışma Derneği Başkanı Muhammed Mişaniş ve Uluslararası İnsani Yardım ve Kalkınma Müessesi (Yemen) Dr. Hamid Ziyad’ın yanı sıra akademisyenler ve politikacılardan oluşan önemli isimler katıldı.

Akbal, “Ramazan-ı Şerif’i Yaşadığımız Bugünler Ne Yazık Ki Oldukça Hüzünlü”

Kuran-ı Kerim tilavetiyle başlayan program, selamlama konuşmalarıyla devam etti. Selamla konuşması gerçekleştiren İDSB Genel Sekreteri Eyüp Akbal, sözlerine “Ramazan-ı Şerif’i yaşadığımız bugünler bizler için ne yazık ki oldukça hüzünlü…” dedi.

Küresel dünyadaki asayiş sorunlarına dikkati çeken Akbal, “Bu Ramazan, maalesef İsrail'in zulmü altındaki Gazzeli kardeşlerimizin bomba ve silahlarla karşı karşıya olduğu en acı ve hüzünlü Ramazanlardan biri oldu. Bugün Doğu Türkistan’da, Keşmir’de, Arakan’da ve daha pek çok bölgede adeta insan haklarına meydan okunurcasına Müslümanlara yapılan, içimizi acıtan, vicdanımızı sızlatan kıyımların son bulması en büyük duamız.” ifadelerini kullandı.

Akbal, “Tüm İslam coğrafyasında barışın hâkim olduğu, insanların özgürce bir yaşam sürdüğü ve inançlarını dilediklerince yaşayabilecekleri günlerin gelmesi için dualarda buluşalım.” ifadeleriyle sözlerine son verdi.

Müslümanlara Yapılan Soykırıma Ses Çıkartılmadı

Doç. Dr. Cihat Yaycı da yaptığı konuşmada Müslümanlara karşı yapılan soykırımlara dikkati çekti. Yaycı, “Bosna’daki soykırıma ses çıkartılmadı. Arakan’daki soykırıma ses çıkartılmadı. Hocalı’daki soykırıma ses çıkartılmadı. Bunların hepsi Müslümanlara yapıldı.” şeklinde konuştu.HABER İLE İLGİLİ YORUMLAR


henüz yorum yok

GÜNDEM HABERLERİ


GYO'lar yükselişte

GYO'lar yükselişte

Borsa İstanbul’da uzun yıllar stabil seyreden gayrimenkul yatırım ortaklığı (GYO) sayısında hızlı bi

26 February 2024


Akiş GYO, CDP'nin İklim Değişikliği Raporlaması’nda “liderlik” seviyesine yükseldi

Akiş GYO, CDP'nin İklim Değişikliği Raporlaması’nda “liderlik” seviyesine yükseldi

Çevresel sorumluluklarını yerine getirme ve karbon ayak izini şeffaf bir şekilde açıklama hedefi doğ

13 February 2024


Öne Çıkan Konut Projeleri


Tüm Türkiye’de en çok tercih edilen konut projelerini burada bulabilirsiniz.

İstanbul, Beylikdüzü

Keleşoğlu Holding

395.000 - 792.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Sancaktepe

Sur Yapı

385.000 - 837.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

Ankara, Etimesgut

Söğüt İnşaat

283.000 - 634.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Sancaktepe

Halk GYO

490.000 - 888.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Beylikdüzü

Mutlu inşaat

200.000 - 734.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

Konya, Meram

Torkam inşaat

315.000 - 1.000.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Beylikdüzü

Gül Proje

253.470 - 903.119 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Başakşehir

İntaya

595.000 - 998.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum