İki banka daha enflasyona endeksli konut kredisi sundu

Enflasyona endeksli konut kredisi sunan bankalar arasına özel bankalar da dahil olmaya başladı.

26 June 2019
İki banka daha enflasyona endeksli konut kredisi sundu Geçtiğimiz hafta Ziraat Bankası öncülüğünde başlayan daha sonrasında diğer kamu bankalarının da destek verdiği enflasyona endeksli konut kredisi, Denizbank ve Garanti BBVA tarafından da sunulmaya başlandı. Bu konut kredisi türünde sabit faiz oranı bulunmazken enflasyona göre faiz oranı güncelleniyor.

DenizBank Perakende Bankacılık Grubu Genel Müdür Yardımcısı Oğuzhan Özark, konuya ilişkin açıklamalarda bulundu. Müşterilerinin ihtiyaçları doğrultusunda değişen piyasa koşullarına ayak uydurduklarını belirten Özark, "Ürün yelpazemiz, hayata geçirdiğimiz inovasyon ve projeler tamamen bu anlayışın birer meyvesi... Bu doğrultuda, piyasada oluşan konut alım fırsatlarından yararlanmak isteyen ancak faiz oranlarının önümüzdeki dönemde düşeceği beklentisiyle kararlarını erteleyen müşterilerimize özel olarak Enflasyona Endeksli Konut Kredisi ürünümüzü geliştirdik" ifadelerini kullandı.

Bu kredi türünde erken ödeme, ara ödeme veya kapama yapmak istediklerinde erken ödeme ücreti alınmadığını belirten Özark, "Faizlerin yeterince düştüğünü gördüklerinde diledikleri an masrafsız sabit faizli konut kredisine dönme seçeneği sunuyoruz. Ayrıca, enflasyonun artması ihtimaline karşı da ürünümüze tüketiciyi belli bir seviyeden sonra koruyacak bir tavan faizi tanımladık. Önümüzdeki dönemde de müşterilerimizin ihtiyaçlarını yakından takip etmeye ve yenilikçi çalışmalarımızla onların yanında olmaya devam edeceğiz" diye konuştu.

GARANTİ BBVA'DAN DA DESTEK

Garanti BBVA, enflasyona endeksli konut kredisinde kamu bankalarından farklı olarak 20 yıl vadeye kadar TÜFE oranlarına bağlı düşüş gösteren konut kredisi sunuyor. Öte yandan Garanti'de standart konut kredi faizleri yüzde 1,85 oranından sunuluyor.


HABER İLE İLGİLİ YORUMLAR


henüz yorum yok

Öne Çıkan Konut Projeleri


Tüm Türkiye’de en çok tercih edilen konut projelerini burada bulabilirsiniz.

İstanbul, Beylikdüzü

Keleşoğlu Holding

395.000 - 792.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Sancaktepe

Sur Yapı

385.000 - 837.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

Ankara, Etimesgut

Söğüt İnşaat

283.000 - 634.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Sancaktepe

Halk GYO

490.000 - 888.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Beylikdüzü

Mutlu inşaat

200.000 - 734.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

Konya, Meram

Torkam inşaat

315.000 - 1.000.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Beylikdüzü

Gül Proje

253.470 - 903.119 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Başakşehir

İntaya

595.000 - 998.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum