• Emlak Haberleri
  • İki banka daha konut kredisi faizlerini yüzde 1'in altına çekti

İki banka daha konut kredisi faizlerini yüzde 1'in altına çekti

Akbank ve Alternatif Bank'tan faiz indirimleri geldi.

04 December 2019
İki banka daha konut kredisi faizlerini yüzde 1'in altına çekti Kamu bankalarından sonra geçtiğimiz ay içerisinde özel bankaların da konut kredisi faizlerini yüzde 1 seviyesinin altına çektiği görülmüştü. Bugün Akbank ve Alternatif Bank tarafından gerçekleştirilen faiz indirimleri sonrasında yüzde 1 seviyesinin altında konut kredisi kullandıran özel banka sayısı 6 oldu.

Kasım ayından sonra Aralık ayında da özel bankaların konut kredisi faiz indirimleri devam ediyor. Son faiz indirimleriyle birlikte ortalama konut kredisi faiz oranı yüzde 1.36 seviyesine kadar indi.

AKBANK'TAN FAİZ HAMLESİ

Akbank, bugün gerçekleştirdiği konut kredisi faiz indirimiyle yatırımcılara herhangi bir tutar sınır olmadan yüzde 0.99 oranından konut kredisi sunmaya başladı.

Gerçekleştirilen faiz indirimini değerlendiren Akbank Perakende Bankacılık Genel Müdür Yardımcısı Bülent Oğuz, müşterilerin en uygun koşullarla ve kaliteli hizmet anlayışıyla finansal ihtiyaçlarını karşıladıklarını belirterek, "Müşterilerimize kira öder gibi, kredi taksiti ödeyerek hayallerindeki eve sahip olma imkanı sunabilmekten mutluluk duyuyoruz. Bugünden itibaren vade ve tutar ayırmaksızın konut kredisi faiz oranımızı yüzde 0.99'a çektik" şeklinde konuştu.

Türkiye ekonomisindeki ivmelenmenin devam etmesi için Akbank'ın çalışmalarını sürdüreceğini belirten Oğuz, "Ülke ekonomisine doğrudan katkı sağlayan konut kredilerinde müşterilerimize en iyi koşulları sunmanın sevincini yaşıyoruz. Türkiye ve dünyadaki gelişmeleri yakından izlemeyi sürdürerek, avantajlı ürün ve hizmetleri sektörle buluşturmaya, müşterilerimize en doğru hizmeti vermeye devam edeceğiz" ifadelerini kullandı.

ALTERNATİF BANK'TAN AVANTAJLI KREDİ

Bugün konut kredisi faiz indirimine giden bir başka banka olan Alternatif Bank'ta konut kredisi faiz oranları 120 ay vadede yüzde 0.98'e çekildi.

Konuya ilişkin değerlendirmelerde bulunan Alternatif Bank Satış ve Pazarlamadan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Yeşim Şimşek, "Banka olarak reel ekonomiye sunduğumuz desteği her zaman önceliklerimiz arasında görüyor, müşterilerimizin ihtiyaçlarına özel terzi usulü çözümler geliştiriyoruz. Bu anlayışla piyasalardaki olumlu gelişmeleri desteklemek ve konut sektörünün hareketlenmesine katkı sağlamak amacıyla konut kredi faizlerimizi yüzde 0.98'e indirdik. Bu sayede müşterilerimizin avantajlı fiyatlarla ev sahibi olma hayallerini gerçeğe dönüştürmelerine katkı sunmak istiyoruz" şeklinde konuştu.HABER İLE İLGİLİ YORUMLAR


henüz yorum yok

Öne Çıkan Konut Projeleri


Tüm Türkiye’de en çok tercih edilen konut projelerini burada bulabilirsiniz.

İstanbul, Beylikdüzü

Keleşoğlu Holding

395.000 - 792.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Sancaktepe

Sur Yapı

385.000 - 837.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

Ankara, Etimesgut

Söğüt İnşaat

283.000 - 634.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Sancaktepe

Halk GYO

490.000 - 888.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Beylikdüzü

Mutlu inşaat

200.000 - 734.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

Konya, Meram

Torkam inşaat

315.000 - 1.000.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Beylikdüzü

Gül Proje

253.470 - 903.119 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Başakşehir

İntaya

595.000 - 998.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum