İl Emniyet Müdürlüğü’nün Akıllı Binasında Son Aşama!

40 bin metrekarelik alanda inşa edilen Eskişehir'in yeni İl Emniyet Müdürlüğü hizmet binasında son aşamaya gelindi.

02 Eylül 2015
İl Emniyet Müdürlüğü’nün Akıllı Binasında Son Aşama!

40 bin metrekarelik alanda inşa edilen Eskişehir'in yeni İl Emniyet Müdürlüğü hizmet binasında son aşamaya gelindi.

Ak Parti Eskişehir Milletvekili Salih Koca, yapımının büyük ölçüde tamamlanan yeni İl Emniyet Müdürlüğü hizmet binasını ziyaret ederek ilgililerden bilgi aldı.

Eskişehir Emniyet Müdürlüğü hizmet binasının yetersiz olması ve birimlerin dağınık olarak faaliyetlerini yürütmesinden dolayı Toplu Konut İdaresi (TOKİ) ile Emniyet Genel Müdürlüğü arasında yapılan protokol kapsamında, Muttalip Kümesyeri mevkinde yeni İl Emniyet Müdürlüğü hizmet binası yapılıyor 40 bin metrekarelik alanda akıllı bina teknolojisiyle inşa edilen ve büyük bir bölümünün tamamlandığı inşaatta, 700 kişilik konferans salonu, 100 kişilik üst düzey brifing salonu, kriz ve toplantı odaları, mobese odası, yangın ikaz ve söndürme sistemleri, akıllı sınıf, spor ve kondisyon salonu gibi birçok birim bulunuyor. Eskişehir’de farklı noktalarda görev yapan emniyet mensupları, yapılan bu bina ile artık tek bir noktadan hizmet verecek.

AK Parti Eskişehir Milletvekili Salih Koca, yeni İl Emniyet Müdürlüğü hizmet binasını ziyaret ederek bina inşaatı ve projeyle ilgili bilgi aldı. Proje mimarı ve polis memuru olan Ahmet Devecel eşliğinde, binayı içerisinde makam odası, konferans salonu ve brifing salonunu gezen Koca, yapılan akıllı binanın Eskişehir emniyetini rahatlatacağını söyledi.

[caption id="attachment_67537" align="aligncenter" width="654"]ESKİŞEHİR EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ İNŞAATI VE ÇEVRE DÜZENLEMESİ BİTİNCE BU HALİ ALACAK. (MUSTAFA KAPLAN/ESKİŞEHİR-İHA) ESKİŞEHİR EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ İNŞAATI VE ÇEVRE DÜZENLEMESİ BİTİNCE BU HALİ ALACAK. (MUSTAFA KAPLAN/ESKİŞEHİR-İHA)[/caption]

AK Parti Eskişehir Milletvekili Salih Koca, emniyet mensuplarının fedakarane bir şekilde ülkede görevlerini yerine getirdiğini söyleyerek, “Bu anlamda da ülkemizde birlik ve beraberlik konusunda, kalkınması konusunda ülkemizdeki özellikle terör saldırılarına karşı can siperane ülkemizi ve yurdumuzu savunuyorlar. Bu vesileyle her şeyden önce son dönemlerde hain saldırılar sonucunda şehit olmuş emniyet mensuplarımıza ve askerlerimize Allah’tan rahmet, gazilerimize acil şifalar diliyorum” ifadelerini kullandı.

DAHA ŞEFFAF, DAHA SAĞLIKLI ORTAMDA HİZMET

Koca, gelişen Türkiye’de emniyet mensuplarının özellikle demokrasi adına, yurdun güvenliği adına çok önemli bir görev icra ettiğini belirterek, “Bu görevi icra ederken de elbette daha müreffeh, daha şeffaf, daha sağlıklı ortamda hizmet etmeleri emniyet mensuplarımız açısından, görevlerini yerine getirme açısından daha önemli. Bu anlamda da emniyet mensuplarımıza daha sağlıklı ve daha güzel çalışma mekanları oluşturmak hükumetimiz olarak da bu dönemde el attığımız ve yurdun birçok noktasında yeni emniyet binaları, yeni emniyet sarayları yaptığımızı hepimiz biliyoruz. İşte Eskişehir’imize bu anlamda önemli bir görevi yerine getirmiş oluyoruz” şeklinde konuştu.

135 MİLYON LİRA İHALE BEDELİ

Eskişehir Milletvekili Salih Koca, bina inşaatı bitiminin son aşamaya geldiğini ifade ederek, “Yaklaşık 40 bin metrekarelik bir alanda yine 135 milyon lira civarında ihale bedeli olan bir inşaatın artık son aşamasına gelmiş ve tamamlamış bulunuyoruz. TOKİ yetkilileriyle yapmış olduğumuz görüşmeler sonucunda çok az bir çevre düzenlemesindeki eksikliklerin kaldığı, bu eksikliklerin giderilmesinden sonra teslim alınacağı ve artık emniyet birimimize teslim edileceğini biliyoruz. Kentimizin 15 ayrı noktasında görev yapan emniyet birimlerimiz var. İnşallah bu emniyet birimlerimiz artık bu noktada hizmet edecek, bu noktada verecek ve faaliyetlerini bu noktadan sürdüreceklerdir. Bunun sonucunda artık burada hizmet verilmesiyle birlikte personel, araç gereç, zaman, akaryakıt gibi birçok önemli kayıplar ortadan kalkmış, emniyetimiz olay mahalline bu noktadan çok sağlıklı ve hızlı bir şekilde sahip olacak. Zira Çevre Yolu üzerindeyiz. Çok fazla trafiğin olmadığı bir noktadayız. Buradan da inanıyorum ki emniyet birimlerimiz suç mahalline daha hızlı bir şekilde ulaşmış olacaklar” diye belirtti.

ŞEHRİN KİLİT NOKTASINDA

Koca, vatandaşların Emniyet Müdürlüğü’nde olan iş ve işlemlerinin yapılan yeni hizmet binasıyla birlikte daha sağlıklı bir ortamda, daha hızlı bir şekilde gerçekleştirileceğini de kaydederek, “Emniyet binamız şehrimizde önemli bir noktada yapılmış durumda. Ulaşımı kolay, çevre yolu üzerinde olması hasebiyle inanıyorum ki Eskişehir'imizde bu binayla birlikte hemşehrilerimiz emniyet birimlerine daha kolay bir şekilde ulaşmış olacak. Emniyet mensubu personellerimiz de bu sayede daha sağlıklı bir ortamda çalışmış ve daha güzel şekilde hizmet etme imkanına sahip olacaklar. İçerisinde önemli birimleri barındıran özellikle konferans salonlarını, brifing salonlarını, kriz ve toplantı odalarını, mobese sistemlerini, ısıtma ve soğutma sistemlerini ki bu bildiğim kadarıyla akıllı bir bina bu anlamda çok önemli. Eskişehir’de akıllı bina olarak düzenlenen binalarımızdan birisidir. Yine yangın ve arşivlemeyle ilgili tüm birimleri barındıran bu binamızın hem emniyet mensuplarımıza hem de Eskişehir'imize hayırlı olmasını diliyorum. İnşallah en kısa sürede teslim alınır ve açılışını gerçekleştiririz” dedi.

İHAHABER İLE İLGİLİ YORUMLAR


henüz yorum yok

GÜNDEM HABERLERİ


ABD’de ikinci el konut satışında düşüş

ABD’de ikinci el konut satışında düşüş

Amerika Birleşik Devletleri’nde yayımlanan rapora göre haziran ayından ülkede ikinci el konut satışı

25 Temmuz 2017


İstanbul’da enerji santrali kurulacak

İstanbul’da enerji santrali kurulacak

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, Kemerburgaz’da 70 dönümlük araziye 5MW’lık enerji tarlası kuracağını

25 Temmuz 2017


Öne Çıkan Konut Projeleri


Tüm Türkiye’de en çok tercih edilen konut projelerini burada bulabilirsiniz.

  • Dumankaya inşaat
  • Babacan Yapı
  • Eroğlu Gayrimenkul
  • Başarır inşaat
  • Ege Yapı
  • Mesa Mesken
  • Ağaoğlu inşaat