İMSAD'dan 15 Temmuz mesajı

15 Temmuz darbe girişiminin birinci yıl dönümü nedeniyle İMSAD Yönetim Kurulu Başkanı Ferdi Erdoğan yazılı bir açıklama yaptı.

13 Temmuz 2017
İMSAD'dan 15 Temmuz mesajı 15 Temmuz darbe girişiminin birinci yıl dönümü nedeniyle İMSAD Yönetim Kurulu Başkanı Ferdi Erdoğan yazılı bir açıklama yaptı.

Türkiye İnşaat Malzemesi Sanayicileri Derneği (İMSAD) Yönetim Kurulu Başkanı Ferdi Erdoğan yaptığı açıklamada, ''Ülke olarak çok kısa zamanda, halkımızın demokrasiye inancıyla zor günlerden birlik ve beraberlik içinde daha da güçlenerek çıkmayı başardık.'' ifadelerini kullandı. Ferdi Erdoğan, iş dünyasının bu zorlu dönemde ortak bir şekilde tavır koyduğunun altını çizerken güçlü bir ekonominin güçlü bir demokraside olacağını vurguladı.

Türkiye İMSAD Yönetim Kurulu Başkanı Ferdi Erdoğan, 15 Temmuz 2016 gününü Türkiye için milat bir gün olduğunu belirterek şu ifadeleri kullandı: ''15 Temmuz’un birinci yıldönümü vesilesiyle vatanı uğruna, demokrasi için can vermiş tüm şehitlerimizi saygı, minnet ve rahmetle anıyor; kahraman gazilerimize, uzun ömürler diliyoruz. Milletçe, demokrasinin olmazsa olmazları; hukukun üstünlüğü, insan hakları, farklılıklarımızla birlikte yaşama kültürünün sağlamlaştırılması gibi konularda güçlü adımlar atılmasının önemini bir kez daha hatırladık''.

''TÜRKİYE İÇİN YANLIŞ İMAJ OLUŞMAMASI ADINA MÜCADELE VERDİK''

Türkiye İMSAD Yönetim Kurulu Başkanı Ferdi Erdoğan, 15 Temmuz 2016 gününden sonra Türkiye İMSAD olarak 400'den fazla yabancı ortaklara mektuplar göndererek Türkiye'nin demokrasiye bağlılığı, ekonomisinin ve sektörümüzün gücünü anlattıklarını ifade etti. Türkiye için yanlış bir imaj oluşmaması adına gayret gösterdiklerini hatırlatan Erdoğan şunları kaydetti: ''Bugün 32 sektör derneği, 79 sanayici firma ve paydaş kurum üyelerimiz ile ülkemizin refahı, huzuru ve barış ortamının yeniden tesisi için üzerimize düşen görevi her zamankinden daha güçlü bir şekilde daha ileri götürmeye kararlıyız. Milletimizin refah ve huzur içerisinde yaşayacağı demokratik bir sistemin ülkemizde kalıcı olarak yerleşmesi hepimizin ortak hedefi olmalı. Toplumsal ve siyasi barış ortamının, ülkemizde demokratik standartların yükseltilmesi, hukuk devletinin güçlendirilmesi ve kalıcı toplumsal barışın inşası yolunda çok büyük bir fırsat olduğuna inanıyoruz.''


HABER İLE İLGİLİ YORUMLAR


henüz yorum yok

GÜNDEM HABERLERİ


ABD’de ikinci el konut satışında düşüş

ABD’de ikinci el konut satışında düşüş

Amerika Birleşik Devletleri’nde yayımlanan rapora göre haziran ayından ülkede ikinci el konut satışı

25 Temmuz 2017


İstanbul’da enerji santrali kurulacak

İstanbul’da enerji santrali kurulacak

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, Kemerburgaz’da 70 dönümlük araziye 5MW’lık enerji tarlası kuracağını

25 Temmuz 2017


Öne Çıkan Konut Projeleri


Tüm Türkiye’de en çok tercih edilen konut projelerini burada bulabilirsiniz.

  • Dumankaya inşaat
  • Babacan Yapı
  • Eroğlu Gayrimenkul
  • Başarır inşaat
  • Ege Yapı
  • Mesa Mesken
  • Ağaoğlu inşaat