İnşaat Firmalarından Bu Bölgeye Yoğun İlgi!

İstanbul Sancaktepe'deki en yeni konut projeleri hakkında ve emlak sektöründeki son gelişmelere dair haberleri incelemek için tıklayınız.

25 Haziran 2015
İnşaat Firmalarından Bu Bölgeye Yoğun İlgi!

Sancaktepe - Çekmeköy hattı, markalı konut üreticilerinin akınına uğradı. İşte bölgedeki projeler...

Son dönemde üniversitelerin ve ünlü kolejlerin ilgi gösterdiği, iddialı şehir hastane projesi ile öne çıkan Sancaktepe-Çekmeköy hattı, markalı konut üreticilerinin akınına uğradı. Bölgede, 20'nin üzerinde markalı konut projesi geliştiriliyor. Özyeğin Üniversitesi, SEV American College, Alman Liseliler Vakfı'nın yeni okulları gibi, metro hattı çalışmaları da bölgeye ilgiyi artırıyor.

İstanbul'un Anadolu Yakası'ndaki eski yerleşim bölgelerinden Alemdağ'da sonradan ön plana çıkan Sancaktepe -Çekmeköy hattı, markalı konut üreticilerinin akınına uğradı. Bölgede 20'nin üzerinde yeni konut projesi planlanıyor ve yaşama geçiriliyor. Büyük holdinglerin arazi arayışında olduğu, gecekondu sahiplerine cazip tekliflerin yapıldığı bölgeye olan ilginin tabii ki nedenleri var.

Yakın zamanda Özyeğin Üniversitesi'nin gelişi bölgedeki değişimi başlattı. Bünyesinde Amerikan kolejlerini bulunduran Sağlık Eğitim Vakfı'nın (SEV) ve Alman Liseliler Vakfı'nın yeni okullarının faaliyete geçmesi bölgeyi de adeta bir eğitim havzasına çevirdi. Bölgede aynı zamanda iddialı bir şehir hastanesi kuruluyor. Üçüncü köprü yollarının üzerinden geçtiği bölge, ulaşım akslarına çok yakın. Bünyesinde Aydos ormanları bulunması ve sağlam zemini de bölgenin yeni bir kimlik kazanmasındaki önemli nedenlerden.

BÖLGEDEKİ GELİŞİMDEN YANSIYANLAR NELER?

Bölgede Özyeğin Üniversitesi'ni kuran Fiba Grubu, aynı zamanda en büyük arazi stokuna sahip yatırımcılardan. Zaten iddialı bir konut projesi de hazırlıyor. Özellikle eğitim yatırımları ile birlikte bölgenin oturum amaçlı ciddi bir değişim yaşayacağını hesaplayan Fiba yönetimi, harıl harıl konut, ticari üniteler ve sosyal yaşam ünitelerinin olduğu bir proje üzerinde çalışıyor. Hedef, değişen aile profiline uygun, sosyal donatıları olan, ihtiyaçlara yanıt verecek ticari üniteler ve konut üretimi. İlk etapta 250-300 konut inşa edilecek. Daha sonra ihtiyaca göre yeni etaplar devreye alınacak. Alemdağ'da altı kata kadar izin var.

Yapılacak konutlar hem villa, hem de az katlı ve yeşili ön planda olacak şekilde planlanıyor. Alemdağ'ı bir eğitim kasabası gibi formatlayan Fiba'nın projesi önümüzdeki yılın ilk aylarında kamuoyuna tanıtılacak. Fiba, konut projesini Servotel Grubu'nun işbirliği ile gerçekleştiriyor.

ŞEHİR HASTANESİ GELİYOR

Samandıra-Sangazi arasında bulunan 3 bin 150 dönümlük bölgede 4 bin 100 yataklı şehir hastanesi kuruluyor. Hastanenin istihdama da katkı sağlayıp en az 15 bin personel çalıştıracağı, bunun da Sancaktepe halkına önemli bir fırsat sunacağına dikkat çekiliyor. Avrupa'nın en büyük hastanesi olacak hastanenin çevresinde konuttan işyerine kadar önemli yatırımların da yapılması bekleniyor.

Sancaktepe Belediye Başkanı İsmail Erdem "Çok büyük bir hastane kompleksi olacak. Çevre illerden dahi hasta kabul edilecek. Bölgenin gelişimine büyük hizmeti olacak" diyor.

HIZLA GELİŞİYOR

Sancaktepe-Çeknıeköy hattında, Sinpaş'tan Dumankaya'ya Selin Yapı'dan Suryapı'ya kadar çok çeşidi konut üreticilerinin de faaliyetleri var.
Kartal, Maltepe, Sultanbeyli, Pendik, Ümraniye ve Ataşehir'e komşu olan bölge, son yıllarda inşa edilen Ege Boyu, Mahal Sancaktepe, 216 Sancaktepe gibi konut projeleri ile hızlı bir gelişim sürecine girmişti.

Halk GYO-Vakıf GYO Sancaktepe'de 98 bin metrekare bir arsayı 110 milyon liraya satın alarak proje geliştirmek üzere çalışmalara başladılar.

Avrasya inşaat ve Reform Yatırım İnşaat, Çekmeköy'de yeni bir projeyi daha hayata geçirmeye hazırlanıyor.
Dream Life adlı 84 konutluk butik bir projeye 20 milyon lira yatırım yapılması ve birkaç ay içinde lansmanının yapılması planlanıyor.

Ortadoğu Grup İcra Kumlu Başkanı ve CEO'su Mehmet Gür, Sancaktepe'yi seçmelerinde temiz havası ve Sancaktepe'nin merkezi bir noktada yer almasının etkili olduğunu söylüyor. Re/Max Türkiye Operasyon Direktörü Gökhan Karahan, Çekmeköy-Sancaktepe hattının kent merkezine yakınlığı ve konut yapılacak arazi barındırması nedeniyle son yıllarda markalı konut projelerinin yeni üssü haline geldiğini söylüyor.

Karahan'm verdiği bilgiye göre gösterilen ilgi metrekare fiyatlarını da yukarı çekti. İki yıl öncesine kadar en fazla 2 bin lira ile sınırlı olan konut m2 satış fiyatı, markalı konutlarda 3 bin lira ile 5 bin 500 liralar seviyesine kadar yükselmiş. Karahan, metro hattının Çekmeköy'e ulaşmasıyla bölgenin daha da ön plana çıkacağını belirtiyor.

2B arazilerinin yoğunluğu ile dikkat çeken Sancaktepe'de 730 dönüm 2B arazisi bulunuyor.

Sancaktepe'de daire teslimlerinin Aralık ayında başlayacağı 346 konutluk Mahal Sancaktepe ile 169 daireden oluşan Mahal Sancaktepe Ada projelerini hayata geçiren Denge Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Abdullah Bayram, "Önümüzdeki dönemde de Sancaktepe'de projelerimiz olacak" diyor.

ULAŞIM KOLAYLAŞACAK

TEM otoyoluna, Sabiha Gökçen Havaalanına, Şile otoyoluna yakınlığı ile öne çıkan bölge, Marmaray, mevcut raylı sistemler ve tüp geçite entegre edilecek olan Üsküdar - Sancaktepe metro bağlantısı ile ulaşımda daha avantajlı hale gelecek.

Marmaray'ın Üsküdar istasyonunun Üsküdar-Ümraniye metrosuyla bağlantı kurarak 20l6'da ÇekmeköySancaktepe'ye kadar uzanacağına dikkat çeken Eva Gayrimenkul Değerleme Genel Müdürü Cansel Turgut Yazıcı, projenin hayata geçmesi ile bölgenin daha da değerleneceğini belirtiyor. Yazıcı, Çekmeköy-Sancaktepe hattının son üç yılda yaklaşık yüzde 20'ler seviyesinde değer kazandığını vurguluyor.

Ekonomist'ten Levent Gökmen'in haberine göre; Dumankaya inşaat Yönetim Kurulu Başkanı Uğur Dumankaya, İstanbul 'un son yıllarda öne çıkan bölgesi olan Sancaktepe'de geliştirdikleri Dumankaya Mozaik projesinin 252 konutluk ilk etabının satışlarını tamamladıklarını yoğun talep üzerine ikinci etap satışlarını öne çektiklerini söylüyor.

ÇEKMEKÖY

Proje aşamasında olanlar: Dream Life

İnşaat aşamasında olanlar: Ary Yapı projesi, Habitat Meydan Çekmeköy, Neveser konakları

SANCAKTEPE

Proje aşamasında olanlar: Fiba Holding projesi, Ary Yapı Efedra, Halk GYO- Vakıf GYO Sancaktepe projesi

İnşaat aşamasında olanlar: Aydos Country, Dumankaya Sancaktepe, Essa Flora Evleri, Ev're konutları, 216, Dekon Silva, Habitat Park Çekmeköy, Konsept by ÇizmeciHABER İLE İLGİLİ YORUMLAR


henüz yorum yok

Öne Çıkan Konut Projeleri


Tüm Türkiye’de en çok tercih edilen konut projelerini burada bulabilirsiniz.

İstanbul, Beylikdüzü

Keleşoğlu Holding

395.000 - 792.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Sancaktepe

Sur Yapı

385.000 - 837.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

Ankara, Etimesgut

Söğüt İnşaat

283.000 - 634.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Sancaktepe

Halk GYO

490.000 - 888.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

Konya, Meram

Torkam inşaat

315.000 - 1.000.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Beylikdüzü

Mutlu inşaat

200.000 - 734.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Başakşehir

İntaya

595.000 - 998.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Beylikdüzü

Gül Proje

253.470 - 903.119 TL

Detaylı bilgi istiyorum