İnşaat Firmalarından İBB’ye Zeytinburnu İçin Çılgın Proje

İstanbul Zeytinburnu'deki en yeni konut projeleri hakkında ve emlak sektöründeki son gelişmelere dair haberleri incelemek için tıklayınız.

16 Haziran 2014
İnşaat Firmalarından İBB’ye Zeytinburnu İçin Çılgın Proje

Emlak sektörünün önde gelen inşaat firmaları gayrimenkul proleri için alan arayışını sürdürürken İBB'ye Zeytinburnu bölgesi ile iligi çılgın bir proje sundular.

İstanbul Zeytinburnu’nda gayrimenkul projesi geliştirmeye hazırlanan inşaat firmaları, İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne sahildeki 1.5 kilometre yolu yerin altına almayı teklif etti.

4 MİLYAR 240 MİLYONLUK TEKLİF

Bölgedeki en büyük projelerden biri Emlak Konut GYO’nun satışa çıkardığı 111 bin metrekarelik arazinin ihalesini 4 milyar 240 milyon liralık teklif sunan Özak, Ziylan, Yenigün ve Delta tarafından hayata geçiriliyor. Konut, ofis ve alışveriş merkezinden oluşacak projeleri için Mart-Nisan aylarında kazmayı vuracaklarını belirten Yenigün İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Mithat Yenigün, projede 400 bin metrekare kapalı alan, 290 bin metrekare de satılabilir alan olacağını söyledi.

''İBB FİKRE SICAK BAKIYOR''

Bölgedeki diğer arazi sahipleriyle birlikte, sahil yolunun yaklaşık 1.5 kilometrelik kısmını yer altına almayı istediklerini söyleyen Yenigün, “Maliyetini proje sahiplerinin karşılaması durumunda, İBB fikre sıcak bakıyor. Bizim projenin önünde 400 metrelik bir bölüm var, 50-60 milyon dolar maliyet olabilir. Diğer parsel sahipleri de kendi maliyetini karşılayacak” dedi.HABER İLE İLGİLİ YORUMLAR


1 yorum

ali erdoğan

20 Mar 2016, 15:37

çarpık yapılaşma ve yeşil alan bırakılmayan ilçede yeşil alanlar sadece mezarlıklarda var. beton yığınları halinden kurtulur. depremde yangında binalarda yeni imar kanunları uygulanır mı acaba ? nefes alacak yeşil alanlar,çocuk parkları 1 metre 20 kat lı binalarda her şeyi unutturur mu yaşam alanları düşnülür mü


Öne Çıkan Konut Projeleri


Tüm Türkiye’de en çok tercih edilen konut projelerini burada bulabilirsiniz.

  • Dumankaya inşaat
  • Babacan Yapı
  • Eroğlu Gayrimenkul
  • Başarır inşaat
  • Ege Yapı
  • Mesa Mesken
  • Ağaoğlu inşaat