İnşaat Firmalarının İlk Tercihi Kurtköy Bölgesi

Dev bütçeli projelerle İstanbul'un en gelişen yerleşkelerinden olan Kurtköy bölgesi inşaat firmalarının ilk tercihlerinden biri...

14 Ağustos 2015
İnşaat Firmalarının İlk Tercihi Kurtköy Bölgesi

Dev bütçeli projelerle İstanbul'un en gelişen yerleşkelerinden olan Kurtköy bölgesi inşaat firmalarının ilk tercihlerinden biri...

Kentsel dönüşüm projeleri ve dev yatırımlarla İstanbul’un en hızlı gelişen bölgelerinden biri olan Pendik'in Kurtköy bölgesi, emlak piyasasının da en hareketli yerlerinden biri olarak konut projesi üreticilerinin dikkatini çekiyor.

İstanbul emlak piyasasının en canlı bölgelerinden biri olan Kurtköy‘de arsa fiyatları 5 yılda 3 katın üzerinde arttı. Bunun üzerine nitelikli konut üreten inşaat firmaları bölgede markalı konut projeleri için çalışmalara başladı.

Kurtköy'de Dumankaya Trend ve Dumankaya Konsept adında 2 konut projesi olan Dumankaya İnşaat'ın Yönetim Kurulu Başkanı Uğur Dumankaya, bölgede geniş çaplı pek çok konut ve ofis projesinin olduğunu ve bu nedenle geliştirilen projelere olan ilgide azalma olmadığını belirtti.

KURTKÖY'DE ARSA FİYATLARI 5 YILDA 3 KAT ARTTI

Kurtköy'ün TEM’e olan yakınlığı ve E-5’e 10-15 dakikalık uzaklıkta bulunmasının bölgenin gelişiminde büyük bir paya sahip olduğunu vurgulayan Dumankaya, “Elbette Sabiha Gökçen Havalimanı’nın hemen yanı başında olması sebebiyle de Kurtköy, her geçen gün değerini artırıyor. Özellikle birçok havayolu şirketinin Sabiha Gökçen’i kullanmaya başlaması ile birlikte bu bölgedeki beyaz yakalı çalışan yoğunluğu da arttı. Kurtköy ve yakın civarında bulunan markalı konu projeleri, AVM’ler, eğitim kurumları, Hastaneler ve tamamen tamamlandığında yaklaşık 30 bin kişiyi istihdam etmesi planlanan Teknopark bu bölgeyi bir cazibe merkezi haline getirecek ve buradaki nüfus yoğunluğunu artıracaktır” dedi.

BEYAZ YAKALILAR 2+1 VE 3+1 TERCİH EDİYOR

Milliyet gazetesinden Duygu Erdoğan'ın haberine göre; Eva Gayrimenkul Değerleme Genel Müdürü Cansel Turgut Yazıcı ise Kurtköy bölgesinde metrekare fiyatlarının katlanarak arttığını, daha önce 1 oda 1 salon gibi küçük metrekareli evlere talep varken, şimdi taşınan beyaz yakalı aileler için daha çok 2 oda 1 salon ve 3 oda 1 salon dairelerin ilgi gördüğünü vurguladı.

Eva Gayrimenkul Değerleme Genel Müdürü Cansel Turgut Yazıcı, konuyla ilgili şu açıklamaları yaptı :

2012 yılına kadar olan dönemde bölgedeki konut projelerinde yoğunlukla stüdyo ve 1 oda 1 salon daire tiplerine talep olduğunu görüyoruz. Son dönemde ise bölgede dinamikler değişti, Teknopark bölgeye hareket getirdi. Burada çalışan personelin aileleriyle bölgede yaşama istekleri ve toplu taşıma ihalesinin (Kurtköy, İstanbul’daki toplu ulaşım sistemlerini birbirine entegre edecek 24 aktarma istasyonundan biridir) yapılması ile birlikte 2 oda 1 salon, 3 oda 1 salon, 4 oda 1 salon tipi dairelere talebin oluştuğu gözlemlenmeye başlandı. Bu taleple birlikte üretici firmaların devam eden veya yeni başlayacakları projelerinde bu tip dairelere ağırlık vermeye başladığını görüyoruz. Kurtköy’deki projelerde daire fiyatları metrekare başına 1800 lira ile 7 bin 750 arasında değişiyor. Ortalama birim metrekare fiyatının ise 3 bin 700 lira civarında olduğunu söyleyebilirizHABER İLE İLGİLİ YORUMLAR


henüz yorum yok

GÜNDEM HABERLERİ


Yeni Doğuşkent projesi yeşiller içerisinde bir hayat sunuyor

Yeni Doğuşkent projesi yeşiller içerisinde bir hayat sunuyor

2017 Bursa konut projeleri arasında dikkat çeken Yeni Doğuşkent projesi, Bursa'nın Nilüfer ilçesinde

23 Eylül 2017


Ege Yapı Beyoğlu projesinde ön talep dönemi başladı

Ege Yapı Beyoğlu projesinde ön talep dönemi başladı

Ege Yapı'nın Hasköy'de hayata geçireceği Ege Yapı Beyoğlu projesinde ön talep toplanmaya başlandı. B

23 Eylül 2017


Öne Çıkan Konut Projeleri


Tüm Türkiye’de en çok tercih edilen konut projelerini burada bulabilirsiniz.

  • Dumankaya inşaat
  • Babacan Yapı
  • Eroğlu Gayrimenkul
  • Başarır inşaat
  • Ege Yapı
  • Mesa Mesken
  • Ağaoğlu inşaat